Raport

Epidemia koronawirusa

Maliszewska odpadła w półfinale, ale jest już pewna zdobycia Pucharu Świata!

Natalia Maliszewska w biegu finałowym na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Turynie (fot. PAP/Paweł Skraba)

Natalia Maliszewska jest już pewna zdobycia Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. Chociaż Polka nie przebrnęła półfinału niedzielnych zawodów w Turynie, do finału nie awansowała też Holenderka Lara van Ruijven.

Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w short tracku na dystansie 500 m

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki pogratulowali w sobotę na Twitterze Natalii Maliszewskiej zdobycia Puchar Świata w short tracku...

zobacz więcej

Pomimo wywalczenia drugiego miejsca w sobotnim biegu na 500 metrów, Maliszewska nie mogła być jeszcze pewna zwycięstwa w końcowej klasyfikacji swojej koronnej konkurencji. Z powodu zamieszania z przepisami puchar mógł nadal trafić w ręce van Ruijven.

Holenderka dwukrotnie w tym sezonie zaliczyła wpadki w zawodach, ale – jak się okazuje – regulamin PŚ pozwala na taki limit błędów.

Standardem w Pucharze Świata w short tracku jest to, że z ostatecznego wyniku punktowego odejmowane są dwa najsłabsze występy. W tym roku miało być inaczej – ponieważ władze Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) miały problem ze znalezieniem chętnych do organizacji zawodów, miano odejmować tylko jeden najsłabszy wynik. Ostatecznie jednak ISU postanowiło wykluczyć dwa najsłabsze wyniki dla zawodniczki.

źródło:
Zobacz więcej