RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Książę Filip zrzekł się prawa jazdy

97-letni książę Filip spowodował w styczniu wypadek (fot. EPA/NEIL HALL)
97-letni książę Filip spowodował w styczniu wypadek (fot. EPA/NEIL HALL)

Książę Filip zrzekł się prawa jazdy – poinformował w sobotę Pałac Buckingham. Decyzja zapadła po wypadku samochodowym, do którego doszło w styczniu z udziałem 97-letniego męża brytyjskiej królowej Elżbiety II w pobliżu królewskiej posiadłości w Sandringham.

Książę Filip miał wypadek. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

97-letni mąż brytyjskiej królowej książę Filip miał w czwartek niegroźny wypadek samochodowy w pobliżu rezydencji królewskiej w Sandringham; książę...

zobacz więcej

W połowie stycznia samochód prowadzony przez księcia Filipa zderzył się z innym pojazdem w pobliżu wjazdu na drogę szybkiego ruchu A149. Książę nie odniósł żadnych obrażeń, ale został poddany rutynowym badaniom lekarskim.

Dwie pasażerki drugiego pojazdu odniosły lekkie obrażenia (m.in. złamanie nadgarstka) i zostały przewiezione na krótko do szpitala, z którego wyszły tego samego dnia. Jadący z nimi dziewięciomiesięczny chłopiec nie ucierpiał w wypadku.

Mąż królowej napisał później do kobiet list z oficjalnymi przeprosinami. Według mediów miał w nim tłumaczyć, że podczas jazdy oślepiło go słońce.

92-letnia królowa Elżbieta II i 97-letni książę Filip, który w sierpniu ubiegłego roku wycofał się ze sprawowania obowiązków reprezentacyjnych i rzadko pojawia się publicznie, przebywają w Sandringham od świąt Bożego Narodzenia.


źródło:

Zobacz więcej