RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mewy w Wenecji coraz agresywniejsze. Atakują ludzi

Mewy coraz częściej atakują turystów odwiedzających Wenecję (fot. flickr.com/Flavio Ensiki)

Weneckie mewy coraz częściej atakują ludzi. Przyczyną jest zmiana systemu wywozu śmieci w mieście, w wyniku czego ptaki są głodne.

Atak dzikiego kota. Mężczyzna zabił pumę gołymi rękami

W Kolorado uprawiający jogging mężczyzna zabił pumę, po tym jak ta zaatakowała go na górskim szlaku. Biegacz udusił wielkiego kota gołymi rękami,...

zobacz więcej

Władze Wenecji wprowadziły nowe zasady wywozu śmieci, polegające na tym, że są one odbierane spod drzwi mieszkańców, sklepów oraz lokali gastronomicznych. Nie są już więc wyrzucane do kontenerów i nie leżą porzucone na ulicy.

To kontenery ze śmieciami były dotychczas głównym miejscem żerowania ptactwa, przede wszystkim mew. Teraz ptaki pozbawione zostały tego dostępu do pożywienia i z głodu atakują ludzi jedzących na ulicy kanapki lub pizzę.

Dziennik „La Repubblica” podał, że w ostatnim czasie zanotowano wiele takich ataków. Do szpitala trafiło dwoje turystów z większymi obrażeniami. Poszkodowana jest między innymi kobieta, która jadła owoc. Mewa zraniła ją w usta.

Jak się zauważa, przyczyną obecnych kłopotów nie jest brud czy brak kontroli nad wywozem śmieci, lecz przeciwnie – czystość i porządek w Wenecji, które wprowadzono właśnie po to, by uporać się z problemem ptaków poszukujących resztek jedzenia w koszach i pojemnikach.

źródło:

Zobacz więcej