RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Polacy żegnają Jana Olszewskiego. Księga kondolencyjna w kancelarii premiera

Premier Mateusz Morawiecki wpisał się do księgi kondolencyjnej, wystawionej w KPRM po śmierci Jana Olszewskiego (fot. PAP/Paweł Supernak)
Premier Mateusz Morawiecki wpisał się do księgi kondolencyjnej, wystawionej w KPRM po śmierci Jana Olszewskiego (fot. PAP/Paweł Supernak)

W związku ze śmiercią premiera Jana Olszewskiego, w kancelarii premiera wystawiono księgę kondolencyjną. Jako pierwszy do księgi wpisał się w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Jan Olszewski był premierem w latach 1991–1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego. Zmarł w czwartek wieczorem w Warszawie. Miał 88 lat.

„Odszedł od nas patriota, niezłomny i wierny. Człowiek wielkiej odwagi i mądrości. Wierny idei Niepodległej Rzeczpospolitej. Jan Olszewski całe swoje życie poświęcił Polsce i Polakom” – napisał premier w księdze kondolencyjnej.

Mateusz Morawiecki zapewnił, że nie zapomnimy zasług Jana Olszewskiego „w wykuwaniu naszej wolności i suwerenności”. „Pańska postawa była i będzie dla nas wzorem uczciwości. Na zawsze zostanie Pan w naszych sercach, zaś dziedzictwo Pańskiej służby Ojczyźnie i służby Solidarności będzie trwać. Będzie się rozwijać” – napisał szef rządu.


Mateusz Morawiecki: Premier Olszewski walczył o prawdę


„Księga kondolencyjna w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego zostanie udostępniona wszystkim, którzy pragną wyrazić żal i oddać szacunek po odejściu wielkiego Polaka, który służył Polsce do ostatnich swoich chwil”– informuje kancelaria premiera.

Wszyscy, którzy chcą złożyć wpis w księdze, mogą to zrobić w sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 – 18.00. Od poniedziałku aż do dnia pogrzebu będzie można wpisać się do księgi wyłożonej w KPRM w godzinach 9–19.00.

Prezydent: Testamentem Jana Olszewskiego bezinteresowna służba Polsce

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej