Iluminacja upamiętniająca Jana Olszewskiego na Pałacu Prezydenckim

Zdaniem prezydenta to Olszewski wskazał pewną drogę odwagi i walki o prawdziwie wolną Polskę (fot. TT/Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP)

W piątek wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego została wyświetlona iluminacja upamiętniająca Jana Olszewskiego – poinformowała na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta.

Walczył z komunizmem, chciał wolnej Polski. Droga Jana Olszewskiego [WIDEO]

W wieku 88 lat zmarł Jan Olszewski, były premier, opozycjonista w czasach PRL i założyciel i przewodniczący Ruchu Odbudowy Polski. Występował jako...

zobacz więcej

Iluminacja przedstawia portret Jana Olszewskiego, opatrzony imieniem i nazwiskiem byłego premiera i datami urodzin i śmierci.

Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent Andrzej Duda, wspominając byłego premiera, podkreślił w rozmowie z PAP, że Olszewski był „człowiekiem wielkiej życzliwości, wielkiego doświadczenia”, był też „wielkim państwowcem”, który służył Polsce do ostatniej chwili.

Zdaniem prezydenta to Olszewski wskazał pewną drogę odwagi i walki o prawdziwie wolną Polskę, o taką Polskę, która jest naprawdę suwerenna, która jest naprawdę niepodległa, której władza walczy ze wszystkich sił o interesy Polski, nie oglądając się na innych.

źródło:

Zobacz więcej