Uciekał, bo spieszył się... do więzienia. Policji to nie przekonało

Policjanci doprowadzili 19-latka do Aresztu Śledczego w Lublinie (fot. lubelska.policja.gov.pl)

Policjanci z komisariatu w Niemcach (woj. lubelskie) zatrzymali ukrywającego się w Lublinie 19-latka. Młody mężczyzna miał do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za rozbój.

Dwulatek zamknął babcię na balkonie. Negocjowali strażacy

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Szczecinku. Kobieta została uwięziona na balkonie przez... dwuletniego wnuczka. Musieli interweniować strażacy.

zobacz więcej

Policjanci realizowali nakaz doprowadzenia 19-latka do aresztu śledczego. Młody mężczyzna zaledwie rok wcześniej opuścił mury więzienia i miał wrócić do celi na dwa lata za kolejne przestępstwo, jakim był rozbój.

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gm. Niemce ukrywa się w Lublinie na osiedlu Kośminek. Gdy mieli już wiedzę na temat konkretnego mieszkania w kamienicy przy ul. Żelaznej, chcieli wyważyć drzwi. Okazało się jednak, że mieszkanie jest połączone z innym.

Mężczyzna wyskoczył przez okno w innej części budynku. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów, którzy „obstawiali” inne okna.

Podczas ucieczki jedna z policjantek oddała do 19-latka dwa strzały ostrzegawcze, po których mężczyzna się zatrzymał.

Twierdził, że sam chciał zgłosić się do aresztu w celu odbycia kary. Na pytanie policjanta, dlaczego uciekał, stwierdził, że spieszył do więzienia.

Policjanci doprowadzili 19-latka do Aresztu Śledczego w Lublinie.

źródło:
Zobacz więcej