RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pereira: Chcemy łączyć powagę portalu TVP z potrzebą liczby odsłon

– Nie każdy ma czas i chęć poświęcić informacji więcej niż pół godziny w ciągu dnia. Ta prostota w przekazywaniu informacji jest też istotna. (…) Dla mnie wyzwaniem jest to, by połączyć powagę portalu telewizji publicznej z potrzebą liczby odsłon – powiedział w programie „CHiP” w TVP3 redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira. Rozmowa dotyczyła portali internetowych i przyszłości mediów.

Portal tvp.info z najwyższym wzrostem oglądalności

Gemius/PBI opublikował badanie dotyczące odsłon na portalach stacji telewizyjnych, które opracował portal wirtualnemedia.pl. Wynika z niego, że w...

zobacz więcej

– Portale informacyjne mają swój charakter, a portale związane z telewizją informacyjną nieco inny. Widz oczekuje, że otrzyma tu więcej kontentu wideo, mówiąc w skrócie – powiedział Pereira. Jak dodał, liczba odsłon wskazuje, że również dłuższe teksty są czytane, choć z pewnością widz potrzebuje jak najwięcej dawek informacji w formie graficznej.

– Nie każdy ma czas i chęć poświęcić informacji więcej niż pół godziny w ciągu dnia. Ta prostota w przekazywaniu informacji jest też istotna – dodał Pereira.

Redaktor naczelny portalu tvp.info z zadowoleniem odnotowuje, że poważniejsze portale odchodzą od „clickbaitów”. Jak mówi, nadużywanie tego typu tytułów wzbudza brak zaufania czytelnika.

– Dla mnie wyzwaniem jest to, by połączyć powagę portalu telewizji publicznej z potrzebą liczby odsłon. (…) Tu jest duża waga tytułów, żeby nie były „clickbaitowe”, ale żeby były interesujące. Żeby nie zawsze cała informacja była zawarta w tytule, ale żeby zachęcić do oglądania dalej. Ważny jest również obraz, który przyciąga uwagę – powiedział.

Tematem rozmowy była również przyszłość mediów.

Zdaniem Pereiry „te papierowe będą coraz bardziej elitarne, bo będą potrzebowały czasu i pewnej uwagi. Z drugiej strony media cyfrowe będą musiały pójść w kierunku bieżącego reagowania na zdarzenia, ale też przedstawiania tych informacji, które kiedyś były normą w mediach papierowych”.

źródło:
Zobacz więcej