RAPORT

Pogarda

Błaszczykowski wraca do Wisły Kraków. Szlachetny gest reprezentanta Polski

Błaszczykowski w Wiśle będzie pełnił funkcję kapitana i grał z numerem 16 (fot. arch. PAP/Łukasz Gągulski)
Błaszczykowski w Wiśle będzie pełnił funkcję kapitana i grał z numerem 16 (fot. arch. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Jakub Błaszczykowski został już piłkarzem Wisły Kraków i po ponad 11 latach znowu wystąpi na boiskach ekstraklasy. Informację o podpisaniu kontraktu potwierdził na Twitterze Jarosław Królewski, wspierający władze „Białej Gwiazdy” w ratowaniu klubu. W piątek odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną przedstawione szczegóły współpracy.

Wisła Kraków w 24 godziny sprzedała akcje za cztery miliony złotych

W 24 godziny Wisła Kraków sprzedała, za pośrednictwem platformy beesfund.com, akcje za cztery miliony złotych. Uzyskane w ten sposób środki pozwolą...

zobacz więcej

Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca.

Błaszczykowski, który deklarował, że swoją karierę piłkarską chce zakończyć w Wiśle, za swoją grę ma zarabiać tylko 500 zł miesięcznie, a sumę przekazywać na bilety na mecze „Białej Gwiazdy” dla kibiców z domów dziecka.

33-letni skrzydłowy w grudniu rozwiązał obowiązujący jeszcze do lata kontrakt z VfL Wolfsburg i w styczniu rozpoczął treningi z Wisłą, która miała wtedy zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie. W dużej mierze dzięki niemu krakowski klub zdołał ją odzyskać. Błaszczykowski wraz z Jarosławem Królewskim i Tomaszem Jażdżyńskim udzielili Wiśle pożyczki w wysokości czterech milionów złotych, która umożliwiła spłatę najpilniejszych długów.

105-krotny reprezentant Polski do Wisły trafił w lutym 2005 roku z KS Częstochowa. W barwach krakowskiego klubu rozegrał 67 oficjalnych spotkań, w których zdobył pięć bramek. Przyczynił się do wywalczenia jednego tytułu mistrza Polski. Latem 2007 roku przeszedł do Borussii Dortmund. W 2016 roku został na sezon wypożyczony do ACF Fiorentina, a ostatnio był graczem VfL Wolfsburg. W Wiśle będzie pełnił funkcję kapitana i grał z numerem 16.

Krakowski zespół w pierwszym tegorocznym ligowym meczu zmierzy się w poniedziałek z Górnikiem w Zabrzu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej