Protest rolników w Warszawie. Obok Kołodziejczaka aferzysta ze sprawy SKOK Wołomin

Protest pod Pałacem Prezydenckim rejestrowała m.in. jedna z rosyjskich telewizji (fot. PAP/Paweł Supernak/tt/@agaton1987)

W środę w Warszawie odbyła się demonstracja rolników m.in. przed Pałacem Prezydenckim. – Nie przerywamy działań – zapowiedział Michał Kołodziejczak, jeden z liderów organizującej protest AGROunii, po około dwugodzinnej rozmowie przedstawicieli rolników w Kancelarii Prezydenta. Jak twierdzą komentujący protesty, jedną z „twarzy” manifestacji był Władysław S., zamieszany w aferę SKOK Wołomin, były poseł PSL.

Jak napisała na Twitterze dziennikarka śledcza Dorota Kania, wśród protestujących rolników były także osoby, które mają biznesowe powiązania z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Jeden z użytkowników Twittera zamieścił w sieci zdjęcie, na którym widać obok przewodzącego protestowi Michała Kołodziejczyka Władysława S., byłego posła PSL, znanego z afery SKOK Wołomin, przeciwko któremu wciąż toczą się sprawy karne.

Ardanowski o liderze AgroUnii: Nie ma wiedzy o rzeczywistych problemach rolnictwa

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że rozumie protesty rolników. W radiowej Jedynce skrytykował lidera ostatnich protestów -...

zobacz więcej

Rosyjska agencja TASS w korespondencji z Warszawy, powołując się na wywiad udzielony jej przez lidera AGROunii Michała Kołodziejczaka, napisała, że polscy rolnicy opowiedzieli się za uregulowaniem kontaktów z Rosją oraz zniesieniem sankcji i embarga handlowego.

– Relacje z Rosją powinny zostać uregulowane. Polityka w sferze stosunków międzynarodowych często kształtowana jest przez Unię Europejską, którą Polacy popierają, chociaż z tego powodu bardzo często szkody ponoszą polscy rolnicy – cytuje TASS wypowiedź Kołodziejczaka.

Według relacji opublikowanej w języku rosyjskim lider AGROUnii powiedział: „Widać, że sankcje nie przynoszą żadnych rezultatów, nie wpływają na politykę międzynarodową, ale z tego powodu szkody ponoszą zwykli obywatele”.

źródło:
Zobacz więcej