Mieli przerwę na obiad, gdy runęło na nich błoto. 150 ofiar katastrofy górniczej w Brazylii

Po przerwaniu tamy w kopalni rudy żelaza Corrego do Feijao w stanie Minas Gerais zginęło 150 osób, a dalsze 182 uważa sie za zaginione (fot. REUTERS/Washington Alves TPX IMAGES OF THE DAY)

Brazylijskie władz poinformowały, że w katastrofie górniczej po przerwaniu tamy w kopalni rudy żelaza Corrego do Feijao w stanie Minas Gerais zginęło 150 osób. 182 osoby uważane są za zaginione, a szanse na odnalezienie żywych są minimalne. Do katastrofy doszło 25 stycznia.

Brazylia: Ponad 120 ofiar śmiertelnych katastrofy w kopalni

Do 121 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po przerwaniu tamy w kopalni rudy żelaza Corrego do Feijao w stanie Minas Gerais w Brazylii –...

zobacz więcej

Większość poszukiwanych to pracownicy koncernu Vale, którzy w momencie zawalenia tamy mieli przerwę na obiad. Błoto zalało budynki administracyjne firmy Vale, stołówkę, hotel, w którym znajdowali się turyści i pobliskie domy. Poszukiwania trwają, lecz od dwóch dni już bez użycia helikopterów i bez pomocy psów. Opady deszczu utrudniają prace poszukiwawcze strażaków.

Według ministra rozwoju regionalnego Gustava Canuto prawie 3,5 tys. z ponad 20 tys. tam w Brazylii znajduje się w takim stanie, że istnieje wysokie ryzyko ich przerwania.

To największa katastrofa górnicza ostatnich lat w Brazylii. W podobnej tragedii, która miała miejsce w 2015 r. w pobliżu miasta Mariana, zginęło 19 osób.

źródło:
Zobacz więcej