Ziobro: Srebrna została zbadana w czasach Platformy i postępowanie umorzono

– To będzie oceniał prokurator referent prowadzący sprawę – tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odpowiedział na pytanie w programie „Gość Wiadomości”, czy austriacki biznesmen Gerald Birgfellner usiłował skorumpować prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdę podczas rozmowy dotyczącej planów postawienia wieżowców przez spółkę Srebrna. Minister przypomniał, że w czasach PO-PSL Srebrna została zbadana przez sąd i postępowanie zakończyło się umorzeniem.

CBA: Informacja o oświadczeniu majątkowym Kaczyńskiego nie ma podtekstu politycznego

Informacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego o oświadczeniach majątkowych Jarosława Kaczyńskiego wydana we wtorek nie ma podtekstu politycznego –...

zobacz więcej

– W 2010 r. sąd badał decyzję prokuratury z 2009 r. Prokuratura przez dwa lata prowadziła śledztwo za czasów Platformy Obywatelskiej, gdy pan Zbigniew Ćwiąkalski był Prokuratorem Generalnym, badając wszechstronnie wszystkie okoliczności, czy nie doszło do przestępstwa w związku z działalnością spółki Srebrna. To postępowanie zakończyło się umorzeniem – wskazał.

Ziobro powiedział, że sprawa była prowadzona z zawiadomienia ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Sąd stwierdził, że „czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego”, czyli wszystko działo się zgodnie z prawem – podkreślił.

W ocenie ministra opublikowanie przez „Gazetę Wyborczą” podsłuchanych rozmów dotyczących Srebrnej to efekt sporu politycznego, w który zaangażowały się rozmaite media realizujące swoje interesy. Wskazuje na to – przekonywał – choćby przemilczanie umorzenia dochodzenia ws. Srebrnej.

– To nie jest tak, że „GW” jest niezależnym, obiektywnym medium, która w tej sprawie nie jest zaangażowana. Kiedy brakuje argumentów, tworzy się takie tematy – dowodził.


źródło:
Zobacz więcej