Gdańskie muzeum wspiera zbiórkę podpisów dla Dulkiewicz. „Prywatny folwark”

Muzeum Bursztynu udostępniło na Facebooku wydarzenie zachęcające do podpisywania zgłoszenia (fot. PAP/Marcin Gadomski/TT/Kacper Płażyński)

Mieszkańcy Gdańska zbierają podpisy pod zgłoszeniem Aleksandry Dulkiewicz jako kandydatki na prezydenta miasta. Okazuje się, że zbiórkę wspiera też Muzeum Bursztynu – oddział Muzeum Gdańska. „To jest niesamowite. To jest prywatny folwark” – napisał na Twitterze szef klubu PiS w Radzie Miasta Kacper Płażyński.

Komitet Aleksandry Dulkiewicz zmieni nazwę? Jest stanowisko PKW

Komisarz wyborczy, który zarejestrował komitet Aleksandry Dulkiewicz w wyborach na prezydenta Gdańska, ma pięć dni na wezwanie tego komitetu do...

zobacz więcej

Po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza nakazała zmianę nazwy komitetu wyborczego Aleksandry Dulkiewicz, podjęto decyzję o ponownej zbiórce podpisów pod zgłoszeniem Dulkiewicz jako kandydatki na prezydenta Gdańska. Aby zarejestrować komitet wyborczy, do środy do północy należy zebrać 3 tys. podpisów.

Jak zauważył na Twitterze Kacper Płażyński, w akcję zbierania podpisów włączyła się też jedna z instytucji miejskich. Muzeum Bursztynu, oddział Muzeum Gdańska, udostępniło na Facebooku wydarzenie zachęcające do podpisywania zgłoszenia.

„Nic dziwnego, skoro miejskie instytucje pompują tę zbiórkę i robią na FB poświęcone jej wydarzenia, jak np. Oddział Muzeum Gdańska - Muzeum Bursztynu. To chyba skandal?” – napisał, odnosząc się tempa zbierania podpisów.

„To jest niesamowite. To jest prywatny folwark” – dodał w innym wpisie.

Post zniknął już z profilu Muzeum Bursztynu.

źródło:
Zobacz więcej