RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Janowski: Polska żywność jest jedną z najlepszych w Unii

Najnowsze

Popularne

Sytuacja z afrykańskim pomorem świń jest bardzo poważna – ocenił w programie „O co chodzi” były minister rolnictwa Gabriel Janowski. Wskazał na „trzy fronty”, z którymi zmaga się Polskie rolnictwo – ASF, protesty rolników oraz aferę z wołowiną. – Jeżeli ASF przejdzie Wisłę i zaatakuje Kujawy i Pomorze, to jesteśmy ugotowani – przekonywał.

Nielegalny ubój bydła w Polsce pod lupą Brukseli

W przyszłym tygodniu Parlament Europejski ma się zająć sprawą nielegalnego uboju mięsa w Polsce – dowiedział się nieoficjalnie Polsat News. Obecnie...

zobacz więcej

Janowski przyznał, że rolnicy mają wiele powodów, by protestować. – Choćby sytuacja na rynkach rolnych – mamy kwestię owoców, mięsa wieprzowego, wołowego. Tych problemów przybywa i minister Jan Krzysztof Ardanowski usiłuje to kolejno rozwiązywać – powiedział.

W jego ocenie sytuację utrudnia „front zewnętrzny”. – To, co się stało z wołowiną, jest bardzo groźne dla Polski, bo już na Zachodzie rozpętano akcję, że polska żywność jest byle jaka. Jest to oczywiście nieprawdą, bo polska żywność jest jedną z najlepszych w Unii – ma najmniej chemii – podkreślił.

Działacz związkowy przyznał, że problemem jest także odpływ mieszkańców wsi. – Wieś się już pomału zwija. Tymczasem gospodarstwa rodzinne są wielką wartością, dlatego trzeba wszystko uczynić, żeby je wspomóc – zaznaczył.

Zdaniem Janowskiego potrzebna jest także zmiana w podejściu samych rolników. – Jeżeli nie zaczną kooperować, współpracować, to będzie bardzo trudno. Dzisiaj rolnicy są nastawieni na indywidualne działanie, a potrzebne jest działanie wspólne – dodał.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej