RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Tusk: Specjalne miejsce w piekle dla zwolenników brexitu

Tusk rozmawiał w Brukseli z premierem Irlandii Leo Varadkarem (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

– Zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

„Rzeczpospolita”: Tusk wywołał armagedon

Po utrąceniu przez szefa Rady Europejskiej planu May rośnie ryzyko zerwania rozmów z Brukselą, a nawet rozpadu Zjednoczonego Królestwa – ocenia...

zobacz więcej

Tusk rozmawiał tego dnia w Brukseli z premierem Irlandii Leo Varadkarem.

Szef Rady Europejskiej na konferencji po spotkaniu tłumaczył, że biorąc pod uwagę impas w rozmowach ws. brexitu, należy przygotować się na scenariusz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy.

– Poczucie odpowiedzialności mówi nam, że należy przygotować się do możliwego fiaska – wskazał, dodając, że rozmawiał z premierem Irlandii o niezbędnych krokach, jakie należy przedsięwziąć, aby przegotować się na taki obrót spraw.

– Tak przy okazji... zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić – tymi słowami zakończył swoje wystąpienie.

źródło:
Zobacz więcej