RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słynny „Misiek” znów zatrzymany

O tym chuliganie chyba nigdy nie przestanie być głośno. Policja zatrzymała Pawła M., czyli „Miśka”, pseudokibica Wisły Kraków. Ma to prawdopodobnie związek z zabójstwem Tomasza C., ps. „Człowiek”, przywódcy bojówkarzy lokalnego rywala „Białej Gwiazdy”, czyli Cracovii. „Miśka” cała Polska poznała 13 lat temu, gdy podczas meczu rzucił nożem w piłkarza.

Mogę potwierdzić, że ten człowiek został zatrzymany. Miało to miejsce tuż po godz. 6 rano. Zatrzymali go policjanci z oddziału antyterrorystycznego. Był zaskoczony i nie stawiał oporu. Został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – mówi TVP Info mł. Insp. Dariusz Nowak, rzecznik małopolskiej policji.

Zatrzymanie może mieć związek ze śmiercią „Człowieka”. Tomasz C. zginął 17 stycznia od ciosów zadanych nożami i maczetami, na krakowskim osiedlu Kurdanów. Czekało na niego kilkunastu mężczyzn w kilku samochodach. Napastnicy staranowali jego samochód, doścignęli uciekającego i wielokrotnie ranili.

Prowadzący śledztwo policjanci nieoficjalnie przyznawali, że zaskoczyła ich pora, którą napastnicy wybrali na atak i skala napaści.

O zatrzymanym „Miśku" zrobiło się głośno, gdy w 1998 r. podczas meczu Pucharu UEFA Wisły z Parmą rzucił nożem z trybun we włoskiego piłkarza Dino Baggio. Odsiedział za to 6,5 roku. Krakowski klub został zaś wyrzucony z europejskich rozgrywek. Zawodnikowi na szczęście nic poważnego się nie stało.

źródło:
Zobacz więcej