Gigantyczna darowizna dla uczelni. Miliarder miał gest

Uniwersytet w Cambridge należy do najlepszych uczelni na świecie (fot. Wiki/The wub)

Aż 100 mln funtów darowizny otrzymał Uniwersytet w Cambridge. Darczyńcą jest brytyjski miliarder i absolwent tej prestiżowej uczelni David Harding.

Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny utworzą federację

Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny utworzą federację, by realizować wspólne projekty naukowe i zajęcia dydaktyczne oraz...

zobacz więcej

Władze placówki poinformowały, że z funduszu – na zasadzie wieczystej – przyznawane będą stypendia doktorantom. Pieniądze wspomogą także m.in. kandydatów należących do mniejszości etnicznych.

Darczyńcą jest David Harding, który na początku lat 80. ubiegłego stulecia zdobył na tej uczelni dyplom z fizyki. Następnie zaczął pracować w londyńskim City w prywatnym sektorze finansowym, zaś w 1997 roku założył własną firmę The Winton Group. Zarządzany przez niego obecnie fundusz hedgingowy posiada aktywa rzędu 20 mld funtów.

Serwis Rmf24.pl przypomina, że wcześniej Brytyjczyk wspierał finansowo kampanię na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Przekazał na ten cel 3,5 miliona funtów. Wsparcie dla Cambridge zapewni uniwersytetowi finansową stabilność i pomoże utrzymać status jednej z najlepszych uczelni na świecie.

źródło:
Zobacz więcej