RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Atak dzikiego kota. Mężczyzna zabił pumę gołymi rękami

Od ponad 100 lat w Ameryce Północnej miało miejsce mniej niż 20 śmiertelnych ataków pum na ludzi (fot. Pixabay/strichpunkt)

W Kolorado uprawiający jogging mężczyzna zabił pumę, po tym jak ta zaatakowała go na górskim szlaku. Biegacz udusił wielkiego kota gołymi rękami, podaje portal buzzfeednews.com.

Przyszli z bejsbolami, by odzyskać 200 zł. Wracając, zabili kota

Czterej młodzi mężczyźni napadli w weekend na jedną z posesji w okolicach Brodnicy. Napastnicy uzbrojeni w kije bejsbolowe wybili szyby w oknach...

zobacz więcej

Niezidentyfikowany mężczyzna biegł szlakiem prowadzącym przez górę Horsetooth. Kiedy się odwrócił, zobaczył pumę. Zwierzę rzuciło się na niego, gryząc go w twarz i nadgarstek.

Mężczyzna jednak postanowił walczyć. Udusił zwierzę gołymi rękami. Nie użył do tego żadnej broni.

– Biegacz zrobił wszystko, aby ocalić swoje życie. W przypadku ataku pumy musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, by walczyć, dokładnie tak, jak ten dżentelmen – mówi Mark Leslie, reprezentujący Colorado Parks and Wildlife.

Mężczyzna odniósł poważne obrażenia, ale udało mu się dostać do szpitala. Rany nie zagrażają jego życiu.

Ty Petersburg, menedżer ds. przyrody w Colorado Parks and Wildlife, podkreślił w oświadczeniu, że ataki pum na człowieka są rzadkie.

– To mogło się skończyć zupełnie inaczej – dodał.

Kot był nieletnim samcem. Ma zostać wykonana sekcja jej zwłok.

Od ponad 100 lat w Ameryce Północnej miało miejsce mniej niż 20 śmiertelnych ataków pum na ludzi. Na koncie Colorado Parks and Wildlife na Twitterze udostępniono wskazówki, jak najlepiej żyć w pokoju z dużymi kotami.

źródło:
Zobacz więcej