„Nie, nie, absolutnie nie”. Kujda odmówił przyjęcia łapówki od Birgfellnera?

Na nagraniu opublikowanym dziś przez „Gazetę Wyborczą” słychać, jak biznesmen Gerald Birgfellner chce coś przekazać szefowi Funduszu Ochrony Środowiska Kazimierzowi Kujdzie. – Nie, nie, absolutnie nie – odpowiada stanowczo Kujda. Jak twierdzą internauci, mowa tu o propozycji korupcyjnej.

Nowe taśmy „Wyborczej” i propozycja korupcyjna. Nieprzyjęta

„Gazeta Wyborcza” opublikowała kolejne nagrania, które nazwano „taśmami Kaczyńskiego”. Choć głos prezesa PiS słychać w pierwszych dwóch nagraniach...

zobacz więcej

Gazeta opublikowała nagrania, które znów nazwano „taśmami Kaczyńskiego”, mimo że głos prezesa PiS się w nich nie pojawia. Na materiale z czerwca 2018 r. słyszymy rozmowę Kazimierza Kujdy z Geraldem Birgfellnerem. Jak twierdzą internauci, w nagraniu pojawia się propozycja korupcyjna, której Kujda nie przyjął.

Kazimierz Kujda: Mogę powiedzieć tylko tyle. Pomogę przy tym projekcie tak bardzo, jak to możliwe.

Gerald Birgfellner: Tak?

Kazimierz Kujda: Bez oczekiwań z mojej strony. Wiesz, że byłem…

Gerald Birgfellner: Mam coś dla ciebie…

Kazimierz Kujda: Nie, nie, nie, dziękuję, dziękuję…

Gerald Birgfellner: To dla ciebie. Dla ciebie…

Kazimierz Kujda: Nie, nie, nie, dziękuję, bardzo, dziękuję, nie, nie, nie, nie, nie, nie. Wiesz, absolutnie nie. Jestem w dobrej sytuacji w Polsce i absolutnie… Ale mogę pomóc tak bardzo, jak to możliwe, bo…

Gerald Birgfellner: Bardzo chciałbym to docenić.

Kazimierz Kujda: Bo wiem, jak ważna jest ta idea, ten budynek.

Marcin Horała: Wątpliwość może budzić Austriak, który próbuje korumpować urzędnika

Kolejne taśmy ws. spółki Srebrna pokazują, że można mieć wątpliwość jedynie do Austriaka, który „ewidentnie próbuje korumpować urzędnika” – ocenił...

zobacz więcej

Kujda wydał specjalne oświadczenie, w którym odnosi się do sprawy.

Szef NFOŚ pisze, że postrzega artykuły „Gazety Wyborczej”, w których zamieszczono stenogramy nagrań, jako próbę naruszenia jego dobrego imienia oraz nadszarpnięcia dobrej reputacji zawodowej. Kujda zaznacza też, że we wszystkich swoich działaniach kieruje się zawsze przepisami prawa i nigdy nie naruszył obowiązujących norm.

„Ubolewam też, że autorzy wspomnianych wyżej tekstów – poprzez rozmaite sugestie i insynuacje – usiłują stworzyć u czytelników wrażenie, że jest inaczej. Mając na uwadze medialne doniesienia i komentarze nawiązujące do obu artykułów Gazety Wyborczej, zaznaczam, że próby przypisywania mi działań nielegalnych spotkają się ze zdecydowaną reakcją prawną z mojej strony” – pisze Kujda.

Jak dodaje, „chce wyraźnie podkreślić, że w latach 2008-2015 oraz wcześniej (1995-1998) pełnił funkcję Prezesa Zarządu Srebrna Sp. z o.o., co jest faktem publicznie znanym, zawartym w jego dostępnych powszechnie informacjach biograficznych”. Kujda podkreśla, że z racji pełnionych funkcji posiada wiedzę na temat tytułu prawnego nieruchomości i działań podejmowanych przez spółkę.

źródło:
Zobacz więcej