Wałęsa udostępnia skandaliczną grafikę z Karolem Wojtyłą

Był prezydent Polski Lech Wałęsa (fot. Adam Guz/Getty Images Poland/Getty Images)

Były prezydent Polski Lech Wałęsa na swoim oficjalnym koncie na Facebooku zamieścił skandaliczną grafikę z osobą Karola Wojtyły, później papieża Jana Pawła II. „Patriotycznym obowiązkiem KAŻDEGO Polaka jest sumienna współpraca z naszymi przyjaciółmi z Gestapo” – brzmi podpis pod zdjęciem Wojtyły. „O BOŻĘ o Boże to nieprawdopodobne” – skomentował przypisane papieżowi słowa Wałęsa.

Wałęsa chce dokonać skoku stulecia. „Proszę nie uszkodzić warstwy ozonowej”

Były prezydent RP Lech Wałęsa napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że planuje dokonać skoku „z wysokości 50 000 m”. Wpis wywołał...

zobacz więcej

Lech Wałęsa znany jest z kontrowersyjnych wpisów w sieci. Tym razem były prezydent Polski na swoim Facebooku udostępnił mem w wizerunkiem Karola Wojtyły, na którym fałszywie przypisano polskiemu papieżowi słowa o „patriotycznym obowiązku współpracy z Gestapo”.

Wałęsa udostępniając kontrowersyjną grafikę napisał: „O BOŻĘ o Boże to nieprawdopodobne”. Po chwili edytował jednak swój post.

„O BOŻĘ o Boże to nieprawdopodobne kto może ogłaszać coś podobnego Musimy to opanować wolność wolnością ale gdzie odpowiedzialność i jak to wyegzekwować Ja tym ogłoszeniem wzywam do wspólnej walki i znalezienia sposobu na ściganie i wyeliminowanie takich kłamstw i pomówień .Czy nie dostrzegać i lekceważyć podobne wpisy.” – napisał później, po czym usunął w ogóle swój wpis.

źródło:
Zobacz więcej