„Działanie Tuska ma na celu rozchwianie nastrojów społecznych”

– Moim zdaniem, działanie Donalda Tuska wpisuje się w całą strategię PO czy też szerzej opozycji totalnej, by rozchwiać nastroje społeczne rozchwiać – powiedział w TVP Info poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski. – Donald Tusk wypuścił tego tweeta o kilka lat za późno – dodał poseł PiS Paweł Lisiecki. Obaj komentowali wypowiedź Donalda Tuska, który pośrednio odniósł się do ataku na dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek.

Tusk staje w obronie ludzi atakujących dziennikarzy TVP

„Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni...

zobacz więcej

Posłowie dyskutowali w programie „Gość Wiadomości”.

– To, co wydarzyło się w sobotę, powinno spotkać się ze strony polityków, ale i środowiska dziennikarskiego, z jednoznacznymi słowami krytyki, bez żadnych słów „ale”; a mogliśmy przeczytać na Twitterze wpisy niektórych polityków, którzy oprócz słów krytyki dodają to „ale” – mówił Rzymkowski.

– Donald Tusk wypuścił tweeta o kilka lat za późno. Telewizja publiczna za Tuska spełniała rolę, jaką spełniała. On powinien jasno to powiedzieć. To jest kolejna próba relatywizowania pewnych sytuacji. Napaść na dziennikarza, niezależnie czy słowna, czy fizyczna, jest napaścią – powiedział Lisiecki. Jak dodawał, „osoby, które wsłuchują się w polityków, mogą dokonywać aktów agresji fizycznej”.

– Moim zdaniem Donald Tusk wpisuje się w całą strategię PO czy też szerzej – opozycji totalnej, by rozchwiać nastroje społeczne. To jest rok wyborczy, chodzi o to, by te emocje doprowadzić do wrzenia – dodawał Rzymkowski. Jak stwierdził, jest przy tym „wielkim przeciwnikiem pojęcia »mowa nienawiści«, bo uważa, że to pałka w rękach lewicowych dogmatyków, próba cenzury prewencyjnej w wielu sprawach”.

źródło:
Zobacz więcej