SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Dzik zaatakował dwóch mężczyzn. Ich stan jest poważny

Do zdarzenia doszło w okolicy Malechowa (fot. REUTERS/Vasily Fedosenko)
Do zdarzenia doszło w okolicy Malechowa (fot. REUTERS/Vasily Fedosenko)

Mężczyźni, których w lesie w okolicy Malechowa (woj. zachodniopomorskie) zaatakował dzik, mają liczne rany kłute i szarpane kończyn dolnych. Ich stan lekarze określają jako poważny, ale stabilny – poinformował rzecznik koszalińskiego szpitala Cezary Sołowij.

Ogromny dzik zabił mężczyznę. Wszystko nagrał monitoring [WIDEO]

Kamera przemysłowa uchwyciła dramatyczne wydarzenia w chińskiej prowincji Shaanxi. Stukilogramowy dzik zaatakował tam 66-latka, a potem jego...

zobacz więcej

Do ataku zwierzęcia doszło kilkaset metrów od drogi – powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Koszalin Kinga Warczak z policji w Sławnie.

Ranni to pracownicy zakładu usług leśnych, 39-latek i 35-latek.

Mężczyźni trafili na szpitalny oddział ratunkowy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. – Mają liczne rany kłute i szarpane kończyn dolnych. Ich stan lekarze określają jako poważny, ale stabilny. Są diagnozowani, by ustalić, jakiego rodzaju leczenia będą potrzebować, czy będzie potrzebna interwencja chirurgiczna – poinformował rzecznik koszalińskiego szpitala Cezary Sołowij.

Ratownicy, którzy przyjechali na pomoc dwóm poszkodowanym, też zostali zaatakowani przez dzika.

– By móc udzielić pomocy tym pracownikom leśnym, musieli iść przez las ok. 2 km i wówczas zostali zaatakowani przez dzika. Doznali powierzchownych obrażeń. Jakoś udało im się go odgonić, ale gdy dotarli na miejsce interwencji, dzik znowu ich zaatakował – powiedział dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malechowie Krzysztof Perzyński.

Dodał, że jeden z ratowników ma powierzchowną ranę i decyzją lekarza chorób zakaźnych będzie musiał się zgłosić na cykl szczepień przeciw chorobom przenoszonym przez zwierzęta.

W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i w przetransportowaniu poszkodowanych z lasu do karetek pomogli strażacy. Według informacji przekazanych przez sławieńską policję dzik został przegoniony; nie został potem zlokalizowany przez leśników i myśliwych.

źródło:

Zobacz więcej