RAPORT

Kampania 2020

Tusk staje w obronie ludzi atakujących dziennikarzy TVP

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk (fot. REUTERS/Yves Herman)

„Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować” – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. – Słowa Tuska legitymizują w pewnym sensie atak na dziennikarkę TVP sprzed dwóch dni – ocenia w rozmowie z portalem tvp.info dr Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego.

Lider Obywateli RP o ataku na dziennikarkę TVP: Mamy prawo prosić o rzetelność

– TVP uprawia propagandę w stylu III Rzeszy. Trzeba zważyć przewiny obu stron. Mam prawo prosić dziennikarzy, żeby znali miarę albo puknęli się w...

zobacz więcej

Do ataku na Magdalenę Ogórek doszło w sobotę wieczorem przed wejściem do budynku TVP Info. Zajście skomentowało wiele osób publicznych. Większość z nich potępiła agresję wobec dziennikarki.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zamieścił wpis, w którym wzywa Polaków do protestowania przeciwko obecnej władzy i „kłamstwom za publiczne pieniądze”.

Słowa byłego premiera Polski skomentował w rozmowie z portalem tvp.info dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Jego zdaniem Tusk tym wpisem przyzwala na podobną agresję, której ofiarą stała się red. Ogórek.

– Słowa byłego premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej legitymizują w pewnym sensie działania, które widzieliśmy dwa dni temu w stosunku do dziennikarki TVP. Są one wysoce niestosowne, ponieważ Tusk, występując w roli szefa RE, powinien być bardziej neutralny, jeżeli chodzi o polską politykę – ocenił Wróblewski. Jego zdaniem słowa szefa RE powinny być zawsze wobec takich zdarzeń potępiające. – Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek przyzwolenie na agresję w stosunku do dziennikarzy – zaznaczył Wróblewski.

źródło:
Zobacz więcej