Lider Obywateli RP o ataku na dziennikarkę TVP: Mamy prawo prosić o rzetelność

Paweł Kasprzak (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

– TVP uprawia propagandę w stylu III Rzeszy. Trzeba zważyć przewiny obu stron. Mam prawo prosić dziennikarzy, żeby znali miarę albo puknęli się w czoło i rzetelnie wykonywali swój zawód – mówił w TOK FM Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. – Ja widziałem filmy i z nich nie wynikało, że Magda Ogórek stała się obiektem ataku i przemocy – dodał, komentując atak na dziennikarkę, do którego doszło przed siedzibą TVP Info.

Lichocka: Po stronie antyrządowej jest takie zaślepienie, które wręcz kibicuje aktom przemocy

Po stronie antyrządowej jest takie zaślepienie, które wręcz kibicuje aktom przemocy. To sytuacja niebezpieczna. Ataki na dziennikarzy to nie...

zobacz więcej

W sobotę późnym wieczorem przed siedzibą TVP Info doszło do ataku na dziennikarkę Magdalenę Ogórek. Grupa osób zablokowała samochód, którym Ogórek chciała odjechać z miejsca pracy. Do szyb jej auta przykładane były zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbowała uniemożliwić dziennikarce odjechanie, tarasując ulicę. Osoby te były odciągane na bok przez policję. Wobec dziennikarki, której ostatecznie dzięki pomocy policji udało się odjechać, padały napastliwe okrzyki, m.in. „spieprzaj kłamliwa babo obrzydliwa”.

Atak na dziennikarkę potępiły władze TVP, Rada Mediów Narodowych, politycy PiS i opozycji, jak i inni dziennikarze.

Sytuację sprzed siedziby TVP skomentował w radiu TOK FM Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, ruchu, który organizuje akcje przeciwko obecnemu rządowi i jego reformom.

– Ja widziałem filmy i z nich nie wynikało, że Magda Ogórek stała się obiektem ataku i przemocy – mówił Kasprzak. Jak dodał, na twarzy Ogórek „nie było widać lęku”. – Jak każdy zawodowy prowokator z TVP była cały czas uśmiechnięta. Nie było żadnego zagrożenia i fizycznego kontaktu – przekonuje.

W ocenie lidera Obywateli RP TVP „uprawia propagandę w stylu III Rzeszy”. – Mam prawo prosić dziennikarzy, żeby znali miarę albo puknęli się w czoło i rzetelnie wykonywali swój zawód – komentował.

źródło:
Zobacz więcej