„Wiosna trwa najwyżej kwartał”. Miller komentuje program partii Biedronia

Leszek Miller i Robert Biedroń (fot. PAP/Jakub Kamiński (2)

– Ta nazwa sugeruje pewną sezonowość. Jak wiemy, wiosna trwa najwyżej kwartał. Jak będzie, zobaczymy – powiedział w radiu RMF FM były premier Leszek Miller (SLD), komentując utworzenie przez Roberta Biedronia nowej partii i jej programowe założenia.

Lichocka: Po stronie antyrządowej jest takie zaślepienie, które wręcz kibicuje aktom przemocy

Po stronie antyrządowej jest takie zaślepienie, które wręcz kibicuje aktom przemocy. To sytuacja niebezpieczna. Ataki na dziennikarzy to nie...

zobacz więcej

W niedzielę w Warszawie Robert Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie Wiosna. Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznych oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, likwidację funduszu kościelnego, wycofanie religii ze szkół, renegocjację konkordatu, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 r.

Powstanie nowej partii i jej założenia komentował w RMF FM Leszek Miller z SLD. Jego zdaniem program przedstawiony przez Biedronia jest „niekompletny”.

– Mam wrażenie, że to jest partia niekompletna. W wystąpieniu Roberta Biedronia nie było nic na temat polityki zagranicznej, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Nie było nic na temat Unii Europejskiej, co jest tym bardziej dziwne, że przecież za chwilę będziemy mieli wybory do Parlamentu Europejskiego. Nie było nic na temat systemów podatkowych, polityki historycznej, praw pracowniczych – wyliczał były premier.

Zdaniem Leszka Millera „widać wyraźnie, że istnieje spory elektorat, który jest wrażliwy na medialność swojego lidera”. – Tak było osiem lat temu w przypadku Janusza Palikota, tak było cztery lata temu w przypadku pana Ryszarda Petru, Pawła Kukiza. Tak będzie w przypadku Roberta Biedronia – ocenił.

Zdaniem polityka SLD Robert Biedroń „łatwo wejdzie do Sejmu”. W jego ocenie może liczyć na poparcie na poziomie 10 proc. – Jak będzie w wyborach do Parlamentu Europejskiego - to oczywiście zobaczymy – oznajmił Miller.

źródło:
Zobacz więcej