RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja o ataku na Magdalenę Ogórek: zapewniliśmy bezpieczeństwo

– Rolą policji było zapewnienie bezpieczeństwa, co zostało zrealizowane – oświadczyła asp. szt. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji odnosząc się do sobotniego ataku na Magdalenę Ogórek. Wersocka dodała, że zostanie przeprowadzona weryfikacja monitoringu.

„TVP stała się obiektem bezprzykładnego ataku”. Telewizja wytoczy procesy

„W przestrzeni publicznej były i są rozpowszechniane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje” – napisała w oświadczeniu Telewizja Polska. Sprawa...

zobacz więcej

– Nikt wczoraj nie został zatrzymany. Przebieg tego protestu zostanie poddany ocenie prawnokarnej. Będzie zweryfikowany monitoring i inne nagrania. Będą podejmowane dalsze decyzje. Rolą policji było zapewnienie bezpieczeństwa, co zostało zrealizowane – oceniła przedstawicielka komendy stołecznej.

Asp. Wersocka dodała, że niektórzy demonstranci kładli się na jezdni, z której byli przez funkcjonariuszy usuwani ze względów bezpieczeństwa.

W sobotę Magdalena Ogórek opuszczająca po programie „Minęła 20”w TVP Info siedzibę TVP przy Placu Powstańców Warszawy została zaatakowana przez grupę kilkunastu agresywnych osób. Napastnicy ubliżali dziennikarce TVP i usiłowali uniemożliwić jej odjazd sprzed biurowca. Samochód oblepili obraźliwymi naklejkami.

Atak na dziennikarkę potępił szef MSWiA Joachim Brudziński, który polecił analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie stosownych działań. Joachim Brudziński dał do jutra czas komendantowi stołecznej policji na udzielenie racjonalnej odpowiedzi, dlaczego policja nie reagowała podczas ataku.

Kampania nienawiści wobec TVP przybrała na sile po śmierci Pawła Adamowicza. Twierdzono, że polityk, krytykowany w sympatyzujących z opozycją środkach przekazu, został „zaszczuty przez rządowe media”, zaś zdaniem m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara i dziennikarza „Gazety Wyborczej” zabójca prezydenta Gdańska działał pod wpływem TVP.

źródło:
Zobacz więcej