W Wilnie uruchomiono bezpłatny „autobus do kultury”

Bezpłatny autobus ma zachęcić do poznawania sztuki współczesnej (fot. Zarząd Miasta Wilna)

W Wilnie uruchomiono "kulturalną" trasę autobusową. Korzystanie z niej jest bezpłatne, a autobus jeżdżący na tej linii w każdy weekend lutego dowiezie chętnych do siedemnastu muzeów i galerii.

Wilno ogłosiło rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki

Rada Samorządu miasta Wilna ogłosiła rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Decyzja została podjęta podczas posiedzenia Rady.

zobacz więcej

Ten specjalny, kulturalny autobus ma zapewnić wśród mieszkańców Wilna oraz turystów przyjeżdżających do miasta pociąg do kultury. Jak zaznaczył mer miasta, Remigijus Šimašius, będzie to okazja, by doświadczyć nowych wrażeń i poznać sztukę współczesną.

Władze Wilna nadały projektowi nazwę „ukulturalnij się”. W większości placówek kulturalnych, które zdecydowały się wziąć udział w tym projekcie, odbędą się warsztaty artystyczne oraz pokazy filmowe. A niektóre wystawy można będzie obejrzeć z ich autorami lub też przewodnikami muzealnymi.

Bezpłatny kulturalny autobus będzie kursował w Wilnie przez cały luty. Można nim dojechać zarówno do Narodowej Galerii Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej, jak i na ul. Literacką. Tam, tuż obok domu, w którym mieszkał Adam Mickiewicz od ponad 10 lat są eksponowane na otwartej przestrzeni dzieła sztuki.

źródło:
Zobacz więcej