Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Peter Jackson pracuje nad filmem o Beatlesach

Film Petera Jacksona o Beatlesach powstanie na podstawie oryginalnych nagrań zespołu (fot. PAP/DPA)

Nowozelandzki reżyser Peter Jackson, znany przede wszystkim jako twórca adaptacji słynnej powieści Tolkiena „Władca Pierścieni", tworzy film dokumentalny o grupie The Beatles. Film powstanie na podstawie nagrań wideo i audio z sesji nagraniowej albumu „Let It Be”.

Nowy teledysk Beatlesów z okazji 50-lecia „Białego albumu”

Z okazji 50-lecia „Białego albumu” The Beatles do sieci trafił nowy teledysk do piosenki „Glass Onion”. To utwór pełen cytatów z repertuaru...

zobacz więcej

Film, jeszcze bez tytułu, będzie opierać się na prawie 55 godzinach materiału nagranego w studio Beatlesów w okresie między 2 a 31 stycznia 1969 roku, czyli półtora roku przed premierą albumu „Let It Be”.

– Ten dokument będzie wydarzeniem, o którym myślałem od dłuższego czasu. Wyruszamy w podróż do 1969 roku i siedzimy w studiu, obserwując tych czterech przyjaciół, którzy razem tworzą dobrą muzykę – powiedział Peter Jackson.

– Oczywiście są tam dramatyczne momenty, ale nie niezgoda. Oglądamy Johna (Lennon), Paula (McCartneya), George'a (Harrisona) i Ringo Starra jak współpracują przy tworzeniu piosenki. Na naszych oczach stają się klasykiem – mówi Peter Jackson.

Reżyser znany jest przede wszystkim jako twórca adaptacji słynnej powieści Tolkiena. Jego filmowa wersja „Władcy Pierścieni” (The Lord of the Rings) otrzymała łącznie siedemnaście Oscarów.

źródło:

Zobacz więcej