Widzowie nie zawiedli. TVP1 liderem stycznia

Bezkonkurencyjna okazała się Jedynka, uzyskując udziały na poziomie 10,3 proc. (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Programy Telewizji Polskiej zdominowały w styczniu ranking najpopularniejszych tytułów miesiąca, przyciągając widzów najwyższej jakości transmisjami sportowymi z Pucharu Świata w skokach narciarskich, ulubionymi serialami oraz nowym programem „Sanatorium miłości”. Bezkonkurencyjna okazała się Jedynka, uzyskując udziały na poziomie 10,3 proc.

Portal tvp.info z najwyższym wzrostem oglądalności

Gemius/PBI opublikował badanie dotyczące odsłon na portalach stacji telewizyjnych, które opracował portal wirtualnemedia.pl. Wynika z niego, że w...

zobacz więcej

W styczniu 2019 najliczniejszą widownię zgromadziły seriale: „M jak Miłość” i „Na dobre i na złe”, relacje z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Val di Fiemme, Bischofshofen, Zakopanem i Garmisch-Partenkirchen, „Teleexpress” oraz „Sanatorium Miłości. Aż 9 z 10 najchętniej oglądanych przez widzów programów należało do Telewizji Polskiej, w tym 7 do TVP1. Dane te potwierdzają wyniki zarówno Nielsen Audience Measurement, jak i Modelu Oglądalności Rzeczywistej.

Według danych Modelu Oglądalności Rzeczywistej najliczniejszą widownię zgromadziła transmisja z Pucharu Świata w skokach narciarskich w Val di Fiemme. Konkurs rozegrany 13 stycznia, w którym zwyciężył Dawid Kubacki, w kulminacyjnym momencie oglądało ponad 8 mln widzów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu 2019 roku największą widownię spośród wszystkich programów – ponad 5,8 mln, przy udziałach 37,1 proc. – zgromadził 8 stycznia serial Dwójki „M jak Miłość”. Na drugim miejscu uplasowała się transmisja z konkursu w Val di Fiemme z 13 stycznia, którą średnio oglądało prawie 5,4 mln widzów, a w piku o godz. 18.49 widownia wyniosła prawie 6,3 mln. Średnie udziały transmisji kształtowały się na poziomie 35,3 proc.

Wysoka pozycja „Teleexpressu”

W czołówce rankingu najpopularniejszych tytułów miesiąca na trzeciej pozycji znalazł się serwis informacyjny „Teleexpress”, który w dniu 20 stycznia 2019 r. zgromadził największą widownię wśród programów informacyjnych – ponad 5 mln widzów przy udziałach 32,6 proc.. W TOP 10 w styczniu jest także nowość Jedynki – „Sanatorium miłości”. Drugi odcinek programu emitowany 27 stycznia obejrzało ponad 3,7 mln widzów przy udziałach 24,2 proc.

W czołówce najpopularniejszych tytułów znalazły się także serial TVP2: „Na dobre i na złe” z rekordową widownią 3,9 mln i udziałami 25,2 proc. w dniu 23 stycznia. Widzowie licznie oglądali także „Barwy szczęścia” (TVP2), które 22 stycznia obejrzało 3,5 mln widzów, przy udziałach 21,8 proc., „Ojciec Mateusz” (TVP1) – 3,4 mln widzów przy 22,4 proc. udziałów (17 stycznia), „Na sygnale” – 2,9 mln widzów i 18,9 proc. udziałów (2 stycznia) oraz „Blondynka” – 2,9 mln widzów i 17,2 proc. udziałów (27 stycznia).

Prezes TVP: Rozbiliśmy bank oglądalności. Polacy chcą być razem w Zakopanem

– Mamy rodzaj nowej świeckiej tradycji. Ten sylwester rozbił bank oglądalności – powiedział prezes TVP Jacek Kurski po sylwestrowej zabawie w...

zobacz więcej

„Pytanie na Śniadanie” najpopularniejszym porannym programem lifestylowym

„Pytanie na Śniadanie”, emitowane codziennie od godz. 07.55 w TVP2, odnotowało najwyższą oglądalność spośród porannych programów śniadaniowych, pokonując konkurencyjne stacje.

W styczniu 2019 r. średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wyniosła wg MOR 646 tys. Program oglądało średnio o 19 proc. więcej widzów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największy wzrost, 41 proc. w porównaniu do stycznia zeszłego roku, audycja odnotowała w niedziele – ponad 220 tys. widzów.

Wzrosły udziały kanałów tematycznych

W styczniu 2019 roku wzrosły o 1,7 proc. sumaryczne udziały kanałów tematycznych Telewizji Polskiej, których udział rynkowy wyniósł na koniec miesiąca 10,5 proc. Największy wzrost odnotował TVP Sport (164 proc.), którego udziały w styczniu 2019 r. wyniosły 1,03 proc. i były najwyższe wśród kanałów sportowych. Również TVP ABC ugruntowało pozycję lidera kanałów dziecięcych. Miesięczne udziały anteny wyniosły w styczniu 1,5 proc. i były wyższe od wyniku sprzed roku o 10,2 proc.

Ponadto wzrost odnotowały anteny regionalne TVP3, uzyskując na koniec stycznia 1 proc. udziałów w grupie 4+ (wzrost o 20,5 proc.). Udziały TVP Kultura urosły o ponad 9 proc. do poziomu 0,48 proc., a udziały TVP Historia o 8,5 proc. do poziomu 0,64 proc.

źródło:
Zobacz więcej