RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jarosław Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe do Ryszarda Petru

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe do posła Ryszard Petru za nazwanie go „oszustem”. Kaczyński domaga się opublikowania przez Petru przeprosin na Twitterze. Według nieoficjalnych źródeł prezes PiS wystosuje kolejne wezwania przedsądowe.

Suski: PiS będzie reagował pozwami na zarzuty o nieuczciwość

Szef gabinetu premiera minister Marek Suski zapowiada pozwy Prawa i Sprawiedliwości wobec tych, którzy zarzucają nieuczciwość partii po...

zobacz więcej

Prezes PiS domaga się przeprosin o treści: „Przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 30 stycznia 2019 r., na portalu Twitter bezprawnie nazwałem pana Jarosława Kaczyńskiego oszustem. Oświadczam, że brak było podstaw do sformułowania takich określeń. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię i godność Jarosława Kaczyńskiego”.

Przeprosiny miałyby zostać opublikowane na profilu Ryszarda Petru na Twitterze, nie później niż dwa dni od dnia otrzymania wezwania. Ponadto prezes PiS domaga się od Ryszarda Petru usunięcia wspomnianego wpisu i zapłaty 10 tys. zł na rzecz „Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Swój wpis Petru opatrzył hashtagiem „#TaśmyKaczyńskiego”. „Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem” – napisał na Twitterze lider partii Teraz!.

– Widziałem takie sytuacje w biznesie, kiedy zamawiający odmawiał później zapłaty – to się nazywa oszustwo i jeśli tak było w przypadku J. Kaczyńskiego, to będę podtrzymywał swoje słowa – tak Ryszard Petru odniósł się do wezwania przedsądowego, które skierował do niego prezes PiS.

źródło:

Zobacz więcej