Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prokuratura ws. Stefana Niesiołowskiego postawiła zarzuty trzem biznesmenom

Prokuratura postawiła trzem zatrzymanym dziś biznesmenom zarzuty korupcyjne oraz dotyczące stręczycielstwa - powiedziała IAR rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. zdaniem śledczych udzielali korzyści osobistych Stefanowi Niesiołowskiemu, by uzyskiwać intratne kontrakty od państwowych spółek. Stefan Niesiołowski zaprzecza, że brał udział w korupcji.

Prokuratura zamierza postawić posłowi Niesiołowskiemu zarzuty o charakterze korupcyjnym

Prokuratura zamierza postawić posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym – poinformowała w...

zobacz więcej

Mężczyźni zostali zatrzymani w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Potem zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej w Łodzi, gdzie byli przesłuchiwani. Prokuratura zamierza postawić posłowi Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Prokurator generalny przesłał do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Stefana Niesiołowskiego do odpowiedzialności karnej.

Jak podała Prokuratura Krajowa, „obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, uzyskany między innymi w wyniku kontroli operacyjnej, wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 roku do końca 2015 roku wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów”.

„W efekcie starań Stefana Niesiołowskiego spółki, operujące dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.” – poinformowano w komunikacie. Umowy o łącznej wartości 13 milionów złotych miały zostać zawarte w lutym 2014 roku, w sierpniu 2015 roku i we wrześniu 2015 roku.

źródło:
Zobacz więcej