Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prokuratura zamierza postawić posłowi Niesiołowskiemu zarzuty o charakterze korupcyjnym

Prokuratura zamierza postawić posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym – poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa. Jak dodała, do marszałka Sejmu wysłano już wniosek o uchylenie posłowi immunitetu.

Media: Niesiołowski brał łapówki w formie usług seksualnych. 29 razy przez trzy lata

Poseł PSL-UED Stefan Niesiołowski miał przyjmować łapówki w formie 29 usług seksualnych, opłacanych z pieniędzy zatrzymanych przez CBA biznesmenów...

zobacz więcej

Jak głosi komunikat PK „Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi na Sejm RP Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym”.

„Dlatego na wniosek prowadzącego śledztwo Łódzkiego Wydziału, Prokurator Generalny przesłał do Marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej” – dodano.

„Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, uzyskany m.in. w wyniku kontroli operacyjnej, wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów” – przekazała prokuratura.

Jak zaznaczono „w efekcie starań S. Niesiołowskiego spółki, operujące dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA”.

Przypomniano, że w związku z tą sprawą w czwartek zatrzymani zostali biznesmeni: Bogdan W., Wojciech K., Krzysztof K. „Mają oni usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa” – przekazała PK.

źródło:

Zobacz więcej