Niesiołowski o prostytucji: To jest przestępstwo, ten proceder trzeba likwidować, a nie wspierać

Stefan Niesiołowski zaprzecza doniesieniom, że miał przyjmować łapówki w formie usług seksualnych (fot. REUTERS/Hannibal Hanschke)

– To jest przestępstwo i nie widzę powodu, żeby przed przestępczością się uginać. Ten proceder trzeba likwidować, a nie w pewnym sensie wspierać – powiedział w 2012 roku Stefan Niesiołowski cytowany przez naTemat.pl. W ten sposób komentował ówczesny pomysł Ruchu Palikota, który postulował legalizację prostytucji.

Media: Niesiołowski brał łapówki w formie usług seksualnych. 29 razy przez trzy lata

Poseł PSL-UED Stefan Niesiołowski miał przyjmować łapówki w formie 29 usług seksualnych, opłacanych z pieniędzy zatrzymanych przez CBA biznesmenów...

zobacz więcej

W 2012 roku Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota mówił o legalizacji prostytucji. Argumentowano wówczas, że każda działalność, która toczy się w czarnej strefie, nie przynosi państwu żadnego zysku. – I w tej grupie znajduje się właśnie prostytucja – powiedział Rozenek cytowany przez naTemat.pl.

Do pomysłu odniósł się wówczas Stefan Niesiołowski. – To kpina, państwo nie może czerpać zysku z nierządu. Trzeba to eliminować, a nie wspierać – mówił Niesiołowski cytowany przez portal. – Tak, legalizacja prostytucji to doskonały pomysł, wręcz cała Polska czeka na to z utęsknieniem – ironizował poseł PO i tłumaczył, że państwo nie może czerpać zysku z prostytucji. – To jest przestępstwo i nie widzę powodu, żeby przed przestępczością się uginać. Ten proceder trzeba likwidować, a nie w pewnym sensie wspierać – wyjaśniał.

Niesiołowski podkreślił wówczas, że „państwo jest elementem, który musi opierać się na postawach moralnych. Idąc tym tokiem myślenia, można opodatkować złodziei albo producentów bimbru” – dodał Niesiołowski.

W późniejszym czasie Stefan Niesiołowski uczestniczył także w akcjach stowarzyszeń, które deklarują walkę o prawa kobiet, w tym w inicjatywie „Ratujmy Kobiety”.

W czwartek media, powołując się na anonimowe źródło w śledztwie, informowały, że poseł PSL-UED Stefan Niesiołowski miał przyjmować łapówki w formie 29 usług seksualnych, opłacanych z pieniędzy zatrzymanych przez CBA biznesmenów.
 

źródło:
Zobacz więcej