RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Alarmy bombowe w hipermarketach Tesco w całej Polsce. Ewakuacja klientów i pracowników [WIDEO]

W sklepach Tesco w całej Polsce ogłoszono alarmy bombowe. Wiadomość o podłożonych ładunkach dostała policja. Zamknięto m.in. punkty w Warszawie na Kabatach, Wrocławiu, Pruszkowie, Jeleniej Górze. – Po sprawdzeniu pirotechnicznym okazało się, że to fałszywy alarm – mówi portalowi tvp.info podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Nagranie z ewakuacji dostaliśmy na twoje@tvp.info.

Ewakuacja sklepów sieci Kaufland pod Warszawą. Możliwy alarm bombowy

– W całej Warszawie i okolicznych powiatach sprawdzane są sklepu Kaufland. Do tej pory ewakuowano klientów i pracowników sklepów z Legionowa,...

zobacz więcej

Informację o ewakuacji sklepu na Gocławiu w Warszawie dostaliśmy na twoje@tvp.info. Wkrótce pojawiły się doniesienia ws. innych punktów w całej Polsce. Policjanci wyjaśnili nam, że informację o podłożonych w Tesco ładunkach dostali przed południem. Chodziło między innymi o sklep przy alei KEN na warszawskich Kabatach. – Po sprawdzeniu pirotechnicznym sytuacja wróciła do normy – mówi nam podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Wiadomo, że podobne alarmy wszczęto w innych punktach sieci Tesco. W mediach pojawiły się informacje o Wrocławiu, Jeleniej Górze, Pruszkowie, Milanówku, Lubartowie i Oławie.

Policjanci przypominają, że celowe wywoływanie takich alarmów jest przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat więzienia, a funkcjonariusze nieraz pokazali, że potrafią skutecznie dotrzeć do sprawców.

Tego typu sytuacja jest kolejną w ciągu ostatnich kilku dni. W środę ewakuowano sklepy Kaufland w Warszawie i okolicznych powiatach. Wcześniej alarmy dotyczyły Biedronki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej