RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kopacz: Kiedy były dinozaury, ludzie nie mieli strzelb, ale rzucali w nie kamieniami

Była premier Ewa Kopacz, obecnie wiceszefowa PO (fot. REUTERS/Christian Hartmann)
Była premier Ewa Kopacz, obecnie wiceszefowa PO (fot. REUTERS/Christian Hartmann)

– Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. To wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie Pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura – mówiła w programie „Fakt Opinie” była premier polskiego rządu Ewa Kopacz. Posłanka Platformy Obywatelskiej użyła tej metafory, mówiąc o efekcie, jaki mogą dać publikowane przez „Gazetę Wyborczą” tzw. taśmy Kaczyńskiego.

Zawierucha w PO. Komorowski walczy z Kopacz o „jedynkę” do PE. „Żadne nie chce ustąpić”

Były prezydent Bronisław Komorowski i była premier Ewa Kopacz walczą o „jedynkę” na liście wyborczej PO do Parlamentu Europejskiego. Oboje nie chcą...

zobacz więcej

„Gazeta Wyborcza” opublikowała stenogramy nagrań rozmów m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

Sprawa ta była komentowana przez wielu posłów PO; trzech z nich złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury na prezesa PiS.

Z kolei była premier Ewa Kopacz odnosząc się do sprawy ujawnionych taśm użyła zawoalowanej metafory.

– Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. To wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura – mówiła Kopacz.

– Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa miesiące rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać. Więc presja ma sens – zwracała się dalej do prowadzącej wywiad dziennikarki wiceszefowa Platformy.

Kopacz na Twitterze odniosła się do swoich słów.

źródło:
Zobacz więcej