Media: Niesiołowski brał łapówki w formie usług seksualnych. 29 razy przez trzy lata

Poseł PSL-UED Stefan Niesiołowski rozmawia z dziennikarzami (fot. PAP/Piotr Nowak)

Poseł PSL-UED Stefan Niesiołowski miał przyjmować łapówki w formie 29 usług seksualnych, opłacanych z pieniędzy zatrzymanych przez CBA biznesmenów – informują m. in. Wirtualna Polska i internetowe wydanie „Super Expressu”, powołując się na anonimowe źródło w śledztwie. – Agenci CBA dysponują materiałami operacyjnymi, na których występuje poseł Stefan Niesiołowski – mówią źródła.

CBA zatrzymało biznesmenów. Mieli wręczać „korzyści majątkowe” posłowi

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury w Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów, którzy w zamian za intratne kontrakty w spółkach...

zobacz więcej

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali w woj. łódzkim trzech biznesmenów – Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. – uwikłanych w korupcyjny proceder.

Śledztwo prowadzone przez Biuro wykazało, że wręczali oni korzyści posłowi na Sejm, a w zamian otrzymywali m.in. intratne kontrakty w spółkach Skarbu Państwa. Zdaniem CBA to niejedyne profity, jakie osiągnęli. Na ich rzecz zapadały także korzystne decyzje podejmowane w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych.

Według nieoficjalnych informacji TVP Info chodzi o posła PSL-UED Stefana Niesiołowskiego, w przeszłości posła Platformy Obywatelskiej.

Niesiołowski pytany o tę sprawę w Sejmie przez dziennikarzy zapewnił: „żadnych łapówek nie brałem”. – Nie mam żadnych zarzutów – podkreślił. Poseł PSL-UED oświadczył też, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów.

CBA zatrzymało pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia. Śledczy twierdzą, że mężczyźni działając w...

zobacz więcej

Prokuratura Krajowa złoży w tej sprawie wniosek o uchylenie Niesiołowskiemu immunitetu poselskiego.

– Niesiołowski miał otrzymywać m.in. korzyści majątkowe w postaci usług seksualnych opłacanych przez biznesmenów. Agenci CBA dysponują materiałami operacyjnymi, na których występuje poseł Stefan Niesiołowski – powiedział portalowi jeden ze śledczych, który zna sprawę.

Jak dodała ta sama anonimowa osoba, „takich usług seksualnych, z których skorzystał Niesiołowski, miało być 29”. – Proceder odbywał się w mieszkaniu w Łodzi, należącym do biznesmenów. Do spotkań z kobietami dochodziło od stycznia 2013 do końca 2015 r. – mówi. Według informatora wp.pl podsłuchani biznesmeni mieli wielokrotnie mówić o „jurnym Stefanie”.

– Mówią, że zarwał łóżko i że teraz powinien korzystać z kanapy – cytuje osobę portal.

źródło:
Zobacz więcej