RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Suski: PiS będzie reagował pozwami na zarzuty o nieuczciwość

PiS zapowiada pozwy tym, którzy zarzucają nieuczciwość partii po publikacji „Wyborczej”  (fot. Pixabay/succo)
PiS zapowiada pozwy tym, którzy zarzucają nieuczciwość partii po publikacji „Wyborczej” (fot. Pixabay/succo)

Szef gabinetu premiera minister Marek Suski zapowiada pozwy Prawa i Sprawiedliwości wobec tych, którzy zarzucają nieuczciwość partii po publikacjach w „Gazecie Wyborczej”. Dziennik publikuje zapisy nagranych rozmów Jarosława Kaczyńskiego z jednym z biznesmenów zaangażowanych w niezrealizowane ostatecznie plany powstania wieżowca spółki Srebrna.

Terlecki: Jesteśmy trochę zaskoczeni, że „Gazeta Wyborcza” publikuje laurkę naszego lidera

– Dożyliśmy czasów, że z ust prezesa słyszymy, że wszystko musi odbywać się zgodnie z prawem, i z tego kręcona jest afera. Parafrazując to, co...

zobacz więcej

W środę Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, w którym zarzuca mu między innymi płatną protekcję oraz powoływanie się na wpływy.

Marek Suski mówił w radiowej Trójce, że nie doszło do nieprawidłowości. – Jeżeli ktoś rzeczywiście będzie twierdził o jakichś nieuczciwościach, że tu jakieś machlojki były, to będziemy musieli podać do sądu, bo nic takiego nie miało miejsca – zapewniał gość Trójki.

Dodał, że niektóre partie miały problemy z rozliczeniami swoich sprawozdań finansowych, a PiS-u ten problem nigdy nie dotyczył.

Marek Suski był pytany też o to, w jakim charakterze Jarosław Kaczyński rozmawiał z austriackim biznesmenem. Jak wyjaśnił, rozmowy prowadził jako członek rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego – większościowego właściciela Srebrnej.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski napisał w środę, że PiS nigdy nie przyjmowała korzyści majątkowych od osób prawnych oraz nie prowadzi działalności gospodarczej i restrykcyjnie przestrzega obowiązków sprawozdawczych.

„Twierdzenia przeciwne oraz zarzuty niemające oparcia w stanie faktycznym lub prawnym spotkają się z reakcją prawną, w szczególności ze zdecydowaną ochroną dobrego imienia Prawa i Sprawiedliwości” – czytamy w oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej