RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

CBA zatrzymało biznesmenów. Mieli wręczać „korzyści majątkowe” posłowi

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury w Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów, którzy w zamian za intratne kontrakty w spółkach Skarbu Państwa wręczali korzyść majątkową posłowi na Sejm RP. Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim – poinformował rzecznik Biura Temistokles Brodowski. Jak dowiedziało się nieoficjalnie TVP Info chodzi o posła PSL-UED Stefana Niesiołowskiego, w przeszłości posła Platformy Obywatelskiej.

CBA zatrzymało pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia. Śledczy twierdzą, że mężczyźni działając w...

zobacz więcej

Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. w zamian za łapówki dla posła mieli otrzymać korzystne kontrakty i decyzje administracyjne w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych.

Jak ujawnił Brodowski, funkcjonariusze przeszukali mieszkania przedsiębiorców i skonfiskowali materiały, które będą dowodem w sprawie.

Trójka skorumpowanych biznesmenów trafi teraz do prokuratury krajowej w Łodzi, gdzie usłyszy zarzuty. W najbliższym czasie planowane są kolejne czynności procesowe. Sprawa ma charakter wielowątkowy i jest rozwojowa – podaje Brodowski.

– Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam – powiedział portalowi tvp.info Brodowski, pytany o to, czy w sprawie chodzi o posła Stefana Niesiołowskiego.

Z kolei Niesiołowski, pytany przez dziennikarzy w Sejmie o zatrzymania CBA wskazał, że nie ma żadnych zarzutów. – Żadnych łapówek nie brałem, proszę pytać CBA – powiedział.

Według nieoficjalnych informacji portalu tvp.info poseł miał przyjmować łapówki w formie wielokrotnych usług seksualnych, opłacanych przez korumpujących go biznesmenów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej