RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Psycho Fani rozbici. Potężny cios w gang pseudokibiców Ruchu

Zatrzymanie gangu kiboli (fot. CBŚP)

Dwie kobiety są podejrzane o wystawienie bandytom z Psycho Fans, kibolskiej bojówki Ruchu Chorzów, liderów chuliganów GKS Katowice i Górnika Zabrze. Daniela D. ps. Romek i Jarosława P. ps. Lotek katowano młotkami, tasakami, maczetami i pałkami. Mężczyźni cudem przeżyli. Od wtorku CBŚP zatrzymało 11 osób związanych z gangami pseudokibiców. Wśród zatrzymanych jest Adam W. ps. Siwy, znany zawodnik UFC, który odpowie m.in. za udział w ustawkach i przestępstwa narkotykowe.

Prokuratura o „Miśku”: Ataki z maczetami, rajd na stadion GKS i kierowanie kibolskim gangiem

Paweł M. ps. Misiek, lider bojówkarzy Wisły Kraków, odpowie za kierowanie gangiem chuliganów z Krakowa i Chorzowa, który wprowadził do obrotu...

zobacz więcej

Wiktoria Sz. miała proste zadanie – umówić się na spotkanie z Jarosławem P. ps. Lotek, liderem Torcidy, bojówki Górnika Zabrze. Udało jej się zwabić mężczyznę do swojego domu. Podczas „randki” przekonała „Lotka” by wyszedł z nią na spacer. Na zewnątrz czekało już na nich kilkunastu bandytów z Psycho Fans uzbrojonych w maczety, młotki czy pałki. Jarosław P. został ciężko pobity. Napastnicy nie przejmowali się, że podczas kilkuminutowego katowania ofiara może zginąć. Był listopad 2015 roku.

Dwa lata później w podobny sposób bojówkarze Psycho Fans dopadli Daniela D. ps. Romek, lidera pseudokibiców GKS Katowice. Tym razem zawdzięczali udane polowanie – Dominice P. Przez jednego z chuliganów kobieta dostarczyła członkom bandy adres D. Kiedy ten wczesnym rankiem 30 września 2017 r. wyszedł przed dom, okazało się, że czkają już na niego oprawcy z Psycho Fans i zaprzyjaźnieni z nimi kibole z Sharks, kibolskiego gangu Wisły Kraków. Daniel D. również cudem przeżył. Miał rany kłute, cięte, szarpane i tłuczone na całym ciele. Lista doznanych obrażeń zajęła całą stronę prokuratorskich akt.

Chuligani z Psycho Fans w pełni zasługują na swoją nazwę. Akta śledztwa przeciwko członkom tej bandy zawierają przerażające opisy ataków. 19 listopada 2010 r. pseudokibice Ruchu postanowili dopaść kibiców Górnika Zabrze z Gliwic. Ustalili, że spotykają się oni w jednym z barów. Lokal zaatakowało kilkadziesiąt osób. Podczas „akcji” jeden z kibiców Górnika stracił dłoń, odciętą maczetą. Podobnych ataków było w ostatnich latach znacznie więcej.

Gangsterzy z „Psycho Fans” podejrzani o handel dopalaczami

Sześć osób związanych z „Psycho Fans”, chuligańską bojówką Ruchu Chorzów, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w związku z handlem dopalaczami. Do...

zobacz więcej

Obława

We wtorek funkcjonariusze katowickiego zarządu CBŚP wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej uderzyli w bandę Psycho Fans. Była ona rozpracowywana od grudnia 2017 roku, kiedy to zatrzymano jej herszta Macieja M. ps. Maślak. Zatrzymano 11 osób, z których sześć trafiło do aresztów.

– Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać od 2010 do 2017 roku na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach oraz Mysłowicach. Członkowie grupy są podejrzani m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, udział w bójkach i pobiciach tym przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboje przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz kradzieże z włamaniem, oszustwa, uprowadzenie dla okupu, obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi oraz udział w tzw. ustawkach. W sprawie występuje łącznie 79 podejrzanych i nadal ma charakter rozwojowy oraz wielowątkowy – powiedziała portalowi tvp.info Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. uczestnicy opisanych wyżej zajść. Znany zawodnik UFC Adam W. ps. Siwy jest podejrzany m.in. o udział w dwóch ustawkach – z Legią Warszawa i Zagłębiem Sosnowiec oraz z węgierskim Videotonem. Za kraty trafił także Kamil D. ps. Kamel, który według katowickiego oddziału „Gazety Wyborczej” jest założycielem i prezesem stowarzyszenia kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”.

Gang pogrążyli czterej członkowie Psycho Fans, którzy zdecydowali się na współpracę z policją i prokuraturą.

źródło:
Zobacz więcej