RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kornel Morawiecki chce wrócić do zdrowia i polityki. Ze szpitala apeluje do Polaków

Kornel Morawiecki poinformował, że choruje na raka trzustki (fot. facebook.com/kornelmorawiecki)
Kornel Morawiecki poinformował, że choruje na raka trzustki (fot. facebook.com/kornelmorawiecki)

Najnowsze

Popularne

Ojciec premiera Polski Kornel Morawiecki przeszedł operację. Marszałek senior o swej chorobie – raku trzustki – poinformował kilka dni temu. Teraz ma nadzieję na powrót do zdrowia i do polskiej polityki. Wystosował też apel do Polaków, by częściej poddawali się badaniom, nie brali w nieskończoność środków przeciwbólowych oraz nie lekceważyli dbania o swoje zdrowie.

Szczere wyznanie Kornela Morawieckiego: Mam raka trzustki

Kornel Morawiecki wyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że ma raka trzustki. „Gdybym za późno poddał się badaniu, to sytuacja byłaby tragiczna i...

zobacz więcej

Kornel Morawiecki od kilkunastu dni przebywa w szpitalu MSWiA w Warszawie. Jak poinformował „Super Ekspress”, przeszedł on kilkugodzinną operację raka trzustki. Już po zabiegu ocenił, że raczej nie ma przerzutów choroby.

– Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna. Mógłbym już żegnać się z tym padołem – mówił Kornel Morawiecki, cytowany przez gazetę.

Marszałek senior zaapelował też do Polaków, by dbali o swe zdrowie i nie lekceważyli objawów choroby. – Niech mój przykład posłuży do tego, żeby nie brać środków przeciwbólowych, ale kiedy wystąpią jakieś bóle, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza i na badania – mówił dziennikowi.

Jak dodał, po okresie rekonwalescencji chciałby wrócić do polityki. – Chcę najpierw wrócić do zdrowia, a później do polityki, do Sejmu. Polityka to bardzo ważna rzecz. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy – powiedział Kornel Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej