Raport

Epidemia koronawirusa

Brudziński o marszu narodowców: przepraszam za brak adekwatnej reakcji policji

– Przepraszam tych wszystkich Państwa, którzy słusznie uznali, że nie było tutaj adekwatnej reakcji policji – stwierdził szef mswia Joachim Brudziński, odnosząc się w „Gościu Wiadomości” do niedzielnego marszu narodowców skupionych wokół Piotra Rybaka pod obozem Auschwitz-Birkenau. – Jako polityk odpowiedzialny za policję, jako minister spraw wewnętrznych i administracji mogę powiedzieć, że przepraszam za niektóre moje wpisy na twitterze. Nie miały one na celu bagatelizowanie problemu, ale do końca też nie wiedziałem jak to wygląda – mówił minister.

Policja: Nie było zgody na zgromadzenie narodowców na terenie b. obozu w Auschwitz

Piotr Rybak nie uzyskał zgody na zgromadzenie na terenie b. obozu Auschwitz, odbywało się one na terenie miasta i zgodnie z ustawą zgodę wyraził...

zobacz więcej

W niedzielę, w 74. rocznicę wyzwolenia dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady, w Oświęcimiu przed bramą obozu Auschwitz-Birkenau odbyła się manifestacja zorganizowana przez Piotra Rybaka. Mężczyzna, który przed kilku laty we Wrocławiu spalił kukłę Żyda, tym razem wykrzykiwał, że „czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę”. W pierwszych tweetach po wydarzeniu minister Joachim Brudziński, pisał między innymi, że nie było podstaw do rozwiązania zgromadzenia. Później po analizie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o wszczęciu policyjnego dochodzenia.

– Jako polityk odpowiedzialny za policję, jako minister spraw wewnętrznych i administracji mogę powiedzieć, że przepraszam za niektóre moje wpisy na Twitterze. Nie miały one na celu bagatelizowanie problemu, ale do końca też nie wiedziałem jak to wygląda. Kiedy przeczytałem stanowisko ludzi, którzy na własnym życiu doświadczyli, czym był obóz Auschwitz-Birkenau, kiedy usłyszałem stanowisko Powstańców Warszawy, to mogę powiedzieć, że przepraszam tych wszystkich Państwa, którzy słusznie uznali, że nie było tutaj adekwatnej reakcji policji – stwierdził Brudziński.

Minister powiedział, że dla niego jest zaszczytem, że taka osoba i persona jak Piotr Rybak zapowiedział pozwanie go do sądu.

źródło:
Zobacz więcej