RAPORT

Pogarda

Terlecki: Jesteśmy trochę zaskoczeni, że „Gazeta Wyborcza” publikuje laurkę naszego lidera

Najnowsze

Popularne

– Dożyliśmy czasów, że z ust prezesa słyszymy, że wszystko musi odbywać się zgodnie z prawem, i z tego kręcona jest afera. Parafrazując to, co funkcjonuje w internecie, mogę powiedzieć: ja cię nie mogę – mówiła podczas briefingu prasowego w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek. – Nie wiemy, czy „Gazeta Wyborcza” zmienia linię polityczną – mówił z kolei wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

„Z dużej chmury mały deszcz”. Komentarze po publikacji „Gazety Wyborczej”

„Ilekroć »Wyborcza« uderza, wychodzi na odwrót”, „z dużej chmury mały deszcz”, „miała być bomba, jest kapiszon” – tak internauci komentują tekst...

zobacz więcej

„Gazeta Wyborcza” opublikowała stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

– Tekst „Gazety Wyborczej”, który miał uderzyć w PiS, okazał się niewypałem – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jej zdaniem w publikacji nie ma cienia dowodu na jakiekolwiek bezprawne działania polityków PiS.

– Najważniejszym aspektem tej rozmowy w naszej ocenie są słowa prezesa PiS o politykach Platformy Obywatelskiej - Hannie Gronkiewicz-Waltz oraz Marcinie Kierwińskim - którzy odgrażali się, że nigdy nie pozwolą spółce na tę inwestycję. To właśnie jest łamanie prawa. Ten i tylko ten fragment nagrania nadaje się do prokuratury – zaznaczyła.

– Te rozmowy pokazują, że prezes Kaczyński jest absolutnie człowiekiem uczciwym. Ta próba ataku „GW” na prezesa Jarosława Kaczyńskiego to kolejna odsłona wojny, jaką to środowisko prowadzi z Prawem i Sprawiedliwością i jego liderem od wielu lat. Przy tej okazji widać, że nie zważa przy tym na fakty – dodała.

Jak stwierdziła rzeczniczka PiS, „dożyliśmy czasów, że z ust prezesa słyszymy, że wszystko musi odbyć się zgodnie z prawem, i z tego kręcona jest afera”. – Parafrazując to, co funkcjonuje w internecie, mogę powiedzieć: ja cię nie mogę – mówiła.

Z kolei obecny na konferencji szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że środowisko jego partii jest zaskoczone artykułem „Wyborczej”. – Jesteśmy trochę zaskoczeni, że „GW” publikuje laurkę naszego lidera Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiemy, czy to oznacza, że zmienia się linia polityczna gazety. Z tego tekstu wyłania się obraz polityka niezwykle kompetentnego z zakresu spraw ekonomicznych – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej