RAPORT

Pogarda

Szczere wyznanie Kornela Morawieckiego: Mam raka trzustki

Marszałek senior Kornel Morawiecki (fot. arch. PAP/Roman Zawistowski)
Marszałek senior Kornel Morawiecki (fot. arch. PAP/Roman Zawistowski)

Najnowsze

Popularne

Kornel Morawiecki wyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że ma raka trzustki. „Gdybym za późno poddał się badaniu, to sytuacja byłaby tragiczna i żegnałbym się już z tym padołem” – powiedział.

Kornel Morawiecki o Lechu Wałęsie: Cały czas go proszę, by się przyznał i przeprosił

„Chciałbym usłyszeć od prezydenta Wałęsy prawdę, a na razie słyszę tylko rzeczy, które obrażają innych, a nie wyjaśniają postawy jego samego” –...

zobacz więcej

W połowie stycznia Kornel Morawiecki zgłosił się do Szpitala Wojskowego we Wrocławiu. „Wystąpiły u mnie dziwne, niepokojące objawy i zgłosiłem się do szpitala. Wyszło, że mam żółtaczkę. Ale najgorsze było przede mną” – powiedział w rozmowie z „SE” Morawiecki.

Po szczegółowych badaniach okazało się, że sytuacja jest jednak dużo bardziej poważna. „Kiedy wykonano badanie tomografem komputerowym, stwierdzono, że mam nowotwór trzustki” – dodał.

Kilka dni później Kornel Morawiecki przeszedł trzygodzinną operację w szpitalu MSWiA w Warszawie.

„Pan prezydent Andrzej Duda przysłał nawet do szpitala swojego osobistego kapelana, księdza Zbigniewa Krasa, który pomodlił się za mnie, pobłogosławił, za co bardzo dziękuję – zaznaczył.

Morawiecki podkreśla, że „gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja byłaby tragiczna”. „Mógłbym się już żegnać z tym padołem” – podkreślił.

Ojciec premiera powiedział, że raczej nie ma przerzutów. „Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze” – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej