RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Z dużej chmury mały deszcz”. Komentarze po publikacji „Gazety Wyborczej”

„Ilekroć »Wyborcza« uderza, wychodzi na odwrót”, „z dużej chmury mały deszcz”, „miała być bomba, jest kapiszon” – tak internauci komentują tekst „Gazety Wyborczej” o „taśmach” prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców.

Powietrze zeszło z balonika. Po lekturze „sensacyjnego” tekstu „GW” o Kaczyńskim

Od poniedziałku polityczny świat żył zapowiedzią „bomby, która zmiecie PiS z powierzchni ziemi”, kolportowaną przez tzw. dziennikarzy „GW” i...

zobacz więcej

„GW” opublikowała stenogram nagrania rozmowy m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w stolicy dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna.

Budowa miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro, czyli ok. 1,3 mld zł – podała „GW”. W biurowcu mają się mieścić m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

Ujawniona rozmowa odbyła się 27 lipca 2018 r. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Wzięli w niej udział Jarosław Kaczyński, jego brat cioteczny Grzegorz Tomaszewski, austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, powiązany rodzinnie z prezesem PiS, i jego wspólniczka, pełniąca jednocześnie rolę tłumaczki.

Z nagrania wynika – jak napisała gazeta – że projekt budowy został wstrzymany ze względu na nieprzychylność władz Warszawy i kampanię działacza miejskiego Jana Śpiewaka.

Tekst „GW”, który zapowiadany był przez dziennikarzy i polityków, że będzie „trzęsieniem ziemi”, według internautów okazał się „kapiszonem”.

źródło:
Zobacz więcej