Trudna sytuacja na drogach. GDDKiA wydała ostrzeżenia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje 540 pojazdów do zimowego utrzymania. Na wielu drogach jest jednak ślisko, a jazdę utrudnia padający śnieg, wobec czego wydano ostrzeżenia.

Gołoledź niemal w całym kraju. IMGW ostrzega

Poniedziałek zapowiada się pochmurny z większymi przejaśnieniami. Miejscami pojawią się opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na północnym wschodzie...

zobacz więcej

Według GDDKiA oblodzenie i błoto pośniegowe występują lokalnie w województwach mazowieckim na DK 61 odc. Serock – granica województwa i DK 53 odc. Ostrołęka – gr. województwa, podlaskim na DK 61 odc. Łomża – gr. województwa, DK 64 odc. Łomża – Jeżewo Stare, DK 61 odc. Łomża – Grajewo, DK 65 odc. Łomża – gr. województwa, warmińsko-mazurskim, małopolskim na DK 75 odc. Mochnaczka Wyżna – gr. państwa, DK 28 odc. Rabka-Zdrój – Mszana Dolna, DK 47 odc. Rabka-Zdrój – Zakopane, DK 28 odc. Nowy Targ – gr. państwa.

Śnieg i śnieg z deszczem pada w województwach: łódzkim, mazowieckim, podlaskim, śląskim, pomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim, zaś opady mżawki lub deszczu w woj. świętokrzyskim, podlaskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, lubelskim, małopolskim, kujawsko-pomorskim i śląskim.

W woj. śląskim i łódzkim jazdę utrudnia także mgła.

GDDKiA wskazuje, że w nocy będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie na zachodzie i południowym zachodzie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od -3 st. do 0 st., lokalnie na wybrzeżu 1 st., chłodniej na terenach podgórskich Karpat: około -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

źródło:

Zobacz więcej