RAPORT:

#FabrykahejtuPO

„Legł w gruzach mit PO jako partii znającej się na gospodarce”

– Pokaz niekompetencji Rostowskiego był zadziwiający – komentował w programie „Minęła 20” wystąpienie Jacka Rostowskiego przed komisją ds. wyłudzeń VAT Marcin Horała (PiS). – Po raz kolejny legł w gruzach mit PO jako partii, która zna się na gospodarce – dodawał Kamil Bortniczuk.

Horała: Poziom niekompetencji Rostowskiego zadziwia

– Każdy radny jednej z tysięcy gmin w Polsce wie, że samorządy nie mają żadnego udziału w podatku VAT. Pan minister Rostowski zeznając o kształcie...

zobacz więcej

– Po raz kolejny legł w gruzach mit PO jako partii, która zna się na gospodarce. Cofnijmy się do historii, mamy 2005 r., kiedy miał powstawać POPiS, w społeczeństwie pokutowało przekonanie, że PO to partia o nastawieniu gospodarczym, PiS to bardziej kwestie sprawiedliwości – mówił Bortniczuk.

Jego zdaniem jest „pytanie, czy Platforma w ogóle ma w swoim gronie jakichś specjalistów. Pamiętamy przecież prognozy »specjalisty« od gospodarki pana Rzońcy o tym, jak miał wyglądać budżet w kontekście realizacji przez rząd Zjednoczonej Prawicy obietnic wyborczych”.

– Pan minister nie znał swojego własnego rozporządzenia, swego czasu powołał zespół ds. walki z oszustwami podatkowymi i nie był w stanie nic na jego temat powiedzieć, odsyłał do wiceministra Grabowskiego w sprawie nowelizacji ustawy, a ten wcześniej o nią pytany odpowiadał: pewnie ją wcześniej podpisałem, ale właściwie to nie kojarzę, co tam było. Pokaz niekompetencji był zadziwiający – skomentował sprawę Horała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej