Jarosław Kaczyński: Dokonujemy przyspieszenia gospodarczego, socjalnego i społecznego

Dokonujemy przyspieszenia gospodarczego, socjalnego, społecznego; dokonujemy go z wielkimi sukcesami gospodarczymi w sferze społecznej, socjalnej – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji „Zasady prowadzenia polityki rozwoju w Polsce”, którą klub parlamentarny PiS zorganizował w Sejmie.

„Zasady prowadzenia polityki rozwoju w Polsce”. Konferencja PiS w Sejmie

– Dokonujemy przyspieszenia gospodarczego, socjalnego, społecznego; dokonujemy go z wielkimi sukcesami gospodarczymi w sferze społecznej, socjalnej...

zobacz więcej

– 29 lat temu partia, która poprzedziła PiS, której PiS jest kontynuatorem, ogłosiła program przyspieszenia. Wtedy to było przyspieszenie polityczne. Dziś, chociaż nie posługujemy się już tym hasłem, można powiedzieć, że bez słów dokonujemy przyspieszenia, przyspieszenia gospodarczego, socjalnego, społecznego. Dokonujemy go z wielkimi sukcesami gospodarczymi w sferze społecznej, socjalnej – powiedział lider Praw i Sprawiedliwości.

Jak dodał, ministrowie, którzy będą zabierać głos podczas konferencji, przedstawią „naprawdę imponujące dane”. – Będą opowiadać o tym, co dzisiaj dzieje się w Polsce – wskazał.

– A dzieje się bardzo, bardzo dużo dobrego i sensem tego naszego dzisiejszego, mam nadzieję, że to będzie cały cykl, będzie to pewna regularna praktyka, spotkania jest to, by zachęcić państwa, jednocześnie w jakiejś mierze skonsolidować nasz korpus samorządowym, ku temu, by to przyspieszenie odbywało się na poziomie regionalny, na poziomie gmin, powiatów, żeby działała tu synergia, żebyśmy wszyscy razem szli do przodu – mówił lider PiS.

Jarosław Kaczyński zauważył, że „społeczeństwo jest podzielone i niestety w wielu wypadkach ten podział jest ostry, prowadzi do wydarzeń, które nie powinny mieć miejsca, czasem nawet do sytuacji zupełnie nadzwyczajnych”.

– Jeżeli zapytać, abstrahując już od podziałów politycznych, o oczekiwania odnoszące się do przyszłości, to one są w istocie dość podobne; może właśnie dlatego niektórym tak bardzo zależy, żeby w Polsce powstawały emocjonalne podziały, żeby to emocjonalne napięcie było tak ostre, bo ogromna większość Polaków chce szybkiego postępu ekonomicznego – dodał prezes PiS.

Cztery ugrupowania w Sejmie. Mocna pozycja Prawa i Sprawiedliwości

Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla dorzeczy.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do parlamentu mogłoby liczyć na poparcie na...

zobacz więcej

Kaczyński mówił na konferencji PiS w Warszawie, że do niedawna Prawo i Sprawiedliwość rządziło przede wszystkim w stolicy, a w dużo mniejszym stopniu w samorządach. – Dziś, po zwycięskich wyborach, ta sytuacja się zmieniła. Mamy wielką część władzy w samorządach. I trzeba, by to przyspieszenie, szybki marsz, rozpoczął się także tam, gdzie dotąd nie zawsze tak było – powiedział.

Zaznaczył, że tam, gdzie rządzi PiS, powinno tak być zawsze. – To, żeby tak było, wcale nie jest takie trudne. (...) żeby dobrze rządzić, nie trzeba być geniuszem; chociaż pewni ludzie wybitnie zdolni bardzo się przydają, są takie przykłady też teraz, w naszym rządzie. Ale przede wszystkim trzeba być kompetentnym i uczciwym. To jest bardzo ważne, by rządzić w sposób przemyślany i uczciwy właśnie – podkreślił Kaczyński.

Jego zdaniem w Polsce mamy „poważny potencjał rozwojowy”. – Trzeba tylko likwidować, także na poziomie samorządów, te wszystkie mechanizmy, patologie, które ten mechanizm, tę siłę rozwojową osłabiają, a niekiedy w ogóle likwidują; bywa nawet, że prowadzą do procesów wstecznych. To jest nasze wspólne zadanie i tej władzy, która jest tu w Warszawie, i rządu, z panem premierem na czele, tak znakomitym premierem – mówił prezes PiS.


– Starajmy się pracować w samorządach ponad poddziałami. Starajmy się, by marsz do przodu (...) był trwałym elementem naszego życia, by Polska awansowała, by Polacy awansowali, by polskie rodziny awansowały w sensie materialnym i duchowym – mówił.

– Idźmy do przodu razem, a będziemy mieli poczucie osobistego sukcesu, wspólnego sukcesu, i będziemy mogli powiedzieć uczciwie, że dobrze służyliśmy ojczyźnie – zachęcał prezes PiS.

Kaczyński podkreślił też, że „potrzebne jest tłumaczenie społeczeństwu decyzji”. – Potrzebne jest tłumaczenie zwłaszcza tych decyzji, które bywają niezrozumiałe, trudne. Można je podjąć, bo nasze społeczeństwo jest racjonalne – dodał.

źródło:

Zobacz więcej