RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były rzecznik SLD wiceprezesem miejskiej spółki w Łodzi. Rekomendowany przez Zdanowską

Dariusz Joński i Barbara Nowacka (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)
Dariusz Joński i Barbara Nowacka (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)

Były rzecznik SLD Dariusz Joński został wybrany wiceprezesem łódzkiej spółki miejskiej Aquapark Fala dzięki rekomendacji prezydent miasta Hanny Zdanowskiej – donosi „Dziennik Łódzki”. Nominacja Jońskiego, który opuścił szeregi SLD na rzecz Koalicji Obywatelskiej, a wcześniej przez lata skrzętnie krytykował Zdanowską, wzbudziła „mieszane uczucia” wśród działaczy łódzkiej Platformy.

Sędzia Kamil Zaradkiewicz wygrał spór z prezesami Sądu Najwyższego

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego odrzuciła zażalenie na wcześniejsze zobowiązanie prezesa Izby Cywilnej do wyznaczania sędziego Kamila...

zobacz więcej

– Zajmę się budową dwóch istotnych części, których na Fali wciąż brak, czyli geotermii i części hotelowej. Mam doświadczenie, pracowałem w Przedsiębiorstwie Turystycznym Łódź, które zarządzało kilkoma hotelami w Łodzi – powiedział Joński, cytowany przez „Dziennik Łódzki” po tym, jak otrzymał nominację na stanowisko wiceprezesa od zarządu spółki.

Jak donosi dziennik, były rzecznik SLD przez lata krytykował obecną prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Jak się teraz okazuje, to właśnie ona miała poprzeć go w decyzji władz spółki.

„Joński poparł Zdanowską za obietnicę darmowych obiadów dla uczniów łódzkich szkół, co ma nastąpić od roku szkolnego 2019/20, i zdobył mandat radnego sejmiku z pierwszego miejsca w okręgu kutnowsko-zgierskim” – zauważa dziennik. Przekonuje, że awans Jońskiego był też jednym z warunków Barbary Nowackiej względem lidera PO Grzegorza Schetyny.

Po opuszczeniu SLD Joński dołączył właśnie do Inicjatywy Nowackiej i znany był z zaciekłej krytyki wobec Zdanowskiej.

Według informacji dziennika obecne posunięcia wobec Jońskiego mają zaważyć na obecnym układzie sił w regionie, gdzie spór wiodą SLD oraz Inicjatywa Polska. Jak zauważa „Dziennik Łódzki”, wśród działaczy PO w Łodzi nominację Jońskiego na wiceprezesa spółki przyjęto z „mieszanymi uczuciami”, bo wciąż pamiętają oni o jego zachowaniu względem Zdanowskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej