RAPORT

Pogarda

Polscy werbiści opublikowali film „Z plecakiem do Panamy” [WIDEO]

Film przygotowany został z okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie (fot. yt/werbisci)
Film przygotowany został z okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie (fot. yt/werbisci)

Najnowsze

Popularne

Polscy werbiści opublikowali w internecie film dokumentalny o Panamie. To historia polskiego misjonarza księdza Józefa Gwoździa, który opowiada o swojej pracy i o radości spotkania z ludźmi, którzy szukają Pana Boga na archipelagu Bocas del Toro.

ŚDM w mediach społecznościowych. Można śledzić wydarzenie za pomocą hashtagów

Organizatorzy 34. Światowych Dni Młodzieży przygotowali serię hashtagów, które pomagają śledzić to wydarzenie na Facebooku, Instagramie i...

zobacz więcej

Jednym ze współtwórców filmu jest o. Krzysztof Kołodyński SVD, który przekazał portalowi tvp.info szczegóły dotyczące realizacji nagrania.

– Zainteresowała mnie ta historia, bo przecież cały świat młodzieży kierował się ku Panamie, czego finałem jest obecnie przeżywany tydzień. Usłyszałem o zaskakujących okolicznościach, w których o. Józef przyjechał do Bocas del Toro, jedynie z plecakiem. Dostrzegłem postać misjonarza, nie herosa czy bohatera, a kogoś, od kogo bije naturalność i autentyczne szczęście. Słyszałem o jego pełnej poświęcenia pracy z młodzieżą – powiedział.

– Do realizacji tego filmu przekonał mnie jednak jeszcze inny, smutniejszy fakt. O. Józef prawdopodobnie nie powróci do pracy w Panamie. Pewien wypadek, trudna operacja i metalowe śruby w kręgosłupie. Lekarze odradzają mu powrotu w tereny misyjne – dodał.

Ks. Józef Gwóźdź jest autorem dwóch książek - swoich wspomnień z Panamy oraz opowieści o patronach tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Werbista współpracował przy organizacji tego wydarzenia z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM. Film przygotowany został z okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie, które potrwają do niedzieli, 27 stycznia.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej