RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piotr Kaczorek odchodzi z CBA

Postępowanie wyjaśniające wobec Piotra Kaczorka nie wykazało przestepstwa (fot. CBA)
Postępowanie wyjaśniające wobec Piotra Kaczorka nie wykazało przestepstwa (fot. CBA)

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Piotr Kaczorek złożył rezygnację z funkcji. – Postępowanie wyjaśniające dotyczące Piotra Kaczorka zostało zakończone; nie wykazało, aby doszło do jakiegokolwiek przestępstwa – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Biura Temistokles Brodowski.

Kobieta zatrzymana przez CBA za korupcję. Nowy wątek sprawy Józefa Piniora

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kobietę w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach...

zobacz więcej

W grudniu portal Onet opublikował artykuł, w którym wykazano, że Piotr Kaczorek wziął w 2013 r. „tajemniczy kredyt w SKOK Wołomin”. Pożyczka miała opiewać na kwotę 160 tys. zł, a sam Kaczorek miał go nie spłacać. W tym czasie pełnił funkcję rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Wołominie.

CBA odnosząc się do doniesień prasowych poinformowało, że wobec Kaczorka wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające. 21 grudnia zawieszono go w czynnościach służbowych.

– Nie zamierzam rozmawiać o moich sprawach prywatnych. Nigdy w życiu nie brałem żadnej pożyczki na zasadzie nielegalnej działalności – mówił Onetowi Kaczorek.

– W związku z wysokimi standardami, jakie obecnie panują w CBA, Piotr Kaczorek złożył podanie o rezygnację z pracy. Szef CBA przyjął tę rezygnację – powiedział portalowi tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Jak dodał, „w najbliższym czasie na biurko szefa CBA trafią odpowiednie dokumenty, na mocy których zostanie rozwiązana umowa o pracę zawarta między P. Kaczorkiem a Biurem”. – Jednocześnie informuję, że Piotr Kaczorek zadeklarował uregulowanie swojego zobowiązania finansowego – wskazał.

źródło:
Zobacz więcej