Obietnice Trzaskowskiego nie do spełnienia w tej kadencji. 400 mln nie pójdzie na obwodnicę

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Piotr Nowak)

Warszawscy radni decydują o budżecie stolicy. Przed wyborami prezydent Rafał Trzaskowski obiecywał, że jego priorytetem jest budowa obwodnicy Pragi. Jednak jak się okazuje, radni Koalicji Obywatelskiej na jego wniosek przesuną pieniądze przeznaczone na tę inwestycję, by zrealizować obietnice związane z darmowymi żłobkami i walką ze smogiem – informuje „Super Express”.

Kaleta: Trzaskowski obiecywał darmowe żłobki. Nie zrealizuje tego

Rafał Trzaskowski przed swoją prezydenturą obiecywał warszawiakom, że ich dzieci będą miały zapewnione darmowe żłobki. Obiecywał ponadto, że miasto...

zobacz więcej

Według informacji gazety obwodnica, która miała w Warszawie połączyć zakorkowane ulice Grochowa z Targówkiem, nie będzie otworzona w tej kadencji. 400 mln zł, które miały zostać w 2019 r. przeznaczone na tę inwestycję – przewidzianą na lata 2021-22 – będą przewidziane dopiero w przyszłorocznym budżecie. Oznacza to, że budowa ruszyć może dopiero rok później, tj. w latach 2023-24.

400 mln, które ma zostać przeznaczone na inne obietnice przedwyborcze Trzaskowskiego – darmowe żłobki, walkę ze smogiem i programy zdrowotne – mają skorygować w stołecznym budżecie radni Koalicji Obywatelskiej na wniosek samego prezydenta Trzaskowskiego.

Jak informuje gazeta, ci sami radni mają dokonać również innej korekty budżetu, gdzie 100 mln, które przeznaczone jest na rozbudowę II linii metra, ma również pójść na zaspokojenie przedwyborczych zapewnień prezydenta względem warszawiaków i warszawianek. Te środki mają być uwzględnione do budżetu w 2020 r.

– Obwodnica była przecież jedną z obietnic Trzaskowskiego. Tempo w jakim prezydent wycofuje się z e swoich deklaracji, jest szokujące. Praga znów spada na drugi plan, znów będzie trzeba czekać nie wiadomo ile, żeby ją odkorkować – mówi gazecie były burmistrz Pragi-Północ Wojciech Zabłocki.

źródło:
Zobacz więcej